گوشت قرمز شما را زشت می‌کند!

یک اصل کلی درباره بهره‌گیری از غذاها در وقت مناسب وجود دارد که بهتر است برای نهار، غذایی مناسب و کامل و در شب غذایی سبک خورده شود زیرا غذای مصرف شده در وعده ناهار سبب حفظ وزن مناسب بدن می‌شود. نوروز حقی کارشناس تغذیه گفت: براساس یافته‌های جدید استفاده زیاد از تخم مرغ و […]

یک اصل کلی درباره بهره‌گیری از غذاها در وقت مناسب وجود دارد که بهتر است برای نهار، غذایی مناسب و کامل و در شب غذایی سبک خورده شود زیرا غذای مصرف شده در وعده ناهار سبب حفظ وزن مناسب بدن می‌شود.

نوروز حقی کارشناس تغذیه گفت: براساس یافته‌های جدید استفاده زیاد از تخم مرغ و شیر به همراه گوشت قرمز سبب ایجاد حالت خستگی دایمی در افراد می‌شود برخلاف آن نیز استفاده زیاد از گوشت و غذاهایی که خوردن آنها در روز پیشنها می‌شود باعث ایجاد انرژی بیش از حد و در نتیجه عصبانیت،‌تشویش، تحریک و همچنین جوش زدن بیش از حد افراد خواهد شد.

وی افزود: خوردن مواد غذایی در ساعاتی که بیشتر مفید و قابل جذب بدن باشد، باعث حفظ وزن مناسب بدن نیز می‌شود، برای مثال اگر لبنیات در نیمه روز مصرف شوند به سختی جذب بدن خواهند شد و در نتیجه سبب پدید آمدن یک منبع انرژی استفاده نشده که به چربی تبدیل می‌شود، در صورتیکه همین لبنیات اگر در ساعات ویژه خود مصرف شود سبب ایجاد وزن اضافی نخواهد شد.

این کارشناس تصریح کرد: در هنگام شب باید آب نوشید چرا که آب هنگام شب بدن را پاکیزه می‌کند تغذیه در زمان مناسب به معنای نیرو بخشیدن بیشتر به ساختمان بدن است.

وی در پایان اظهار داشت: خوردن سالاد و گوجه فرنگی در ظهر، باعث جذب کامل آن خواهد شد در حالیکه شب به هنگام تهاجم غیر قابل تحملی برای معده خوهد بود.

۱۹
آذر ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>