چاقی مادران باردار شانس “زایمان طبیعی” را کم می‌کند

چاقی مادران باردار خطر ابتلا به دیابت بارداری، مسمومیت بارداری و فشار خون را افزایش می‌دهد.   دکتر صدیقه آذری، متخصص زنان و زایمان در خصوص خطر چاقی مادران باردار  گفت: مادران باردار به طور طبیعی تا حد زیادی وزن اضافه می‌کنند اما باید این چاقی را کنترل کنند. وی تصریح کرد: چاقی مادران باردار […]

چاقی مادران باردار خطر ابتلا به دیابت بارداری، مسمومیت بارداری و فشار خون را افزایش می‌دهد.

 

دکتر صدیقه آذری، متخصص زنان و زایمان در خصوص خطر چاقی مادران باردار  گفت: مادران باردار به طور طبیعی تا حد زیادی وزن اضافه می‌کنند اما باید این چاقی را کنترل کنند.
وی تصریح کرد: چاقی مادران باردار شانس زایمان طبیعی را کم می‌کند و خطر ابتلا به مسمومیت بارداری، دیابت بارداری و فشار خون را بالا می‌برد و ممکن است زایمان زودرس را در پی داشته باشد.
وی افزود: مادران چاق، نوزادان چاقی دارند و این شانس زایمان طبیعی را کم می‌کند و پس از عمل سزارین نیز در شکم‌های چاق خطر ابتلا به عفونت هم بالا‌تر است و این مادران برای وزن کم کردن نیز با مشکل مواجه خواهند شد.
آذری در پایان خاطر نشان کرد: مادران نرمال در پنج ماه اول بارداری ماهی ۱٫۵ کیلو و در دو ماه پایانی ماهی ۲ کیلو اضافه وزن خواهند داشت.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۲۵
آذر ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>