با روش‌های بی دردی می‌توان زایمان را به تجربه لذت بخش تبدیل کرد

درد زایمان می‌تواند سبب استرس و عوارضی مانند زایمان طولانی و افزایش سزارین گردد که می توان با روش‌های بی دری آن را به تجربه لذت بخش تبدیل کرد. مینا طاهری کارشناسی ارشد پرستاری افزود: زایمان یکی از مهمترین تجربه‌های زندگی هر زنی است که به دردناک بودن معروف است و این درد می تواند […]

درد زایمان می‌تواند سبب استرس و عوارضی مانند زایمان طولانی و افزایش سزارین گردد که می توان با روش‌های بی دری آن را به تجربه لذت بخش تبدیل کرد.

مینا طاهری کارشناسی ارشد پرستاری افزود: زایمان یکی از مهمترین تجربه‌های زندگی هر زنی است که به دردناک بودن معروف است و این درد می تواند سبب استرس و عوارضی مانند زایمان طولانی و افزایش میزان سزارین شود که می توان با استفاده از روش‌های مختلف بی درد آن را  به تجربه لذت بخش تبدیل کرد.

وی گفت: بسیاری از خانم های باردار ترجیح می‌دهند از روش‌های دارویی و تهاجمی جهت مدیریت درد زایمان پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: هیپنوتیزم یکی از روش‌های غیر تهاجمی کاهش درد زایمان است که بیش از یک قرن است در این حیطه مورد استفاده قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: هیپنوتیزم به تنهایی یا در همراهی با سایر روش‌های دارویی کاهش درد می تواند اثربخشی بیشتری نسبت به روش‌های معمولی کنترل درد داشته باشد.

بنابراین مراقبین بهداشتی می توانند از تکنیک های بی دردی از جمله هیپنوتیزم به عنوان یکی از روش‌های اثر بخشی در کاهش درد زایمان به مادران باردار معرفی کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۲۵
آذر ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>