آموزش مهمترین راه مقابله با ایدز

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد به مناسبت آغاز هفته ایدز بر آموزش گروه های در معرض خطر ایدز تاکید کرد. به گزارش وب دا؛ دکتر محمدحسن لطفی با اشاره به نگرانی های موجود در روشهای انتقال ایدز در کشورهای خاورمیانه از جمله ایران گفت: به این منظور مقرر شده است آموزش های لازم به […]

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد به مناسبت آغاز هفته ایدز بر آموزش گروه های در معرض خطر ایدز تاکید کرد.

به گزارش وب دا؛ دکتر محمدحسن لطفی با اشاره به نگرانی های موجود در روشهای انتقال ایدز در کشورهای خاورمیانه از جمله ایران گفت: به این منظور مقرر شده است آموزش های لازم به جامعه هدف از جمله دانش آموزان، دانشجویان افراد در معرض خطر آسیب های اجتماعی همچون معتادان تزریقی و افرادی که رفتارهای پرخطرجنسی دارند ارائه شود.

وی با اشاره به این که بیماری ایدز یک بیمای مهلک و کشنده و به راحتی قابل انتقال است افزود: امروز روش انتقال ایدز از روش اعتیاد تزریقیو سرنگ های آلوده به صورت روز افزون جای خود را به رفتارهای جنسی محافظت نشده و پرخطر داده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد با تاکید بر افزایش آگاهی افراد در معرض خطر ایدز عنوان کرد: افراددر صورت عدم آگاهی و با اندکی غفلت و سهل انگاری به دام این بیماری مهلک خواهند افتاد.

وی از اجرای برنامه های آموزشی در تمام شهرستانهای استان،سطح مدارس و مراکز آموزش عالی به منظور افزایش آگاهی بخشی افراد اشاره کرد و افزود: همچنین درسطح شهر یزد اقدام به نصب بنرهایی شده است تا اهمیت و روشهای پیشگیری از بروز این بیماری به شهروندان یادآوری شود.

دکتر لطفی شایعترین روش انتقال ایدز در یزد را روش اعتیاد تزریقی در زندان های یزد دانست و گفت: هنوز موج نگران کننده ایدز ( رفتارهای پرخطر جنسی)در استان یزد نداریم ولی باید آمادگی لازم را برای این مهم داشته باشیم.

منبع: پایگاه خبری اطلاع رسانی و ب د ا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>