زنجبیل بهترین دارو برای رفع تهوع در دوران بارداری

رییس انجمن علمی مامایی ایران با بیان اینکه “ویار” جزء جدا نشدنی دوران بارداری است، توصیه کرد: برای درمان ویار بارداری تا حد امکان از دارو استفاده نشود. به گزارش مرآت،ناهید خداکرمی، افزود: افزایش کیفیت زندگی، دوری از استرس و قدم زدن در هوای آزاد از تهوع‌های صبحگاهی جلوگیری می‌کند. وی زنجبیل را به عنوان […]

رییس انجمن علمی مامایی ایران با بیان اینکه “ویار” جزء جدا نشدنی دوران بارداری است، توصیه کرد: برای درمان ویار بارداری تا حد امکان از دارو استفاده نشود.

به گزارش مرآت،ناهید خداکرمی، افزود: افزایش کیفیت زندگی، دوری از استرس و قدم زدن در هوای آزاد از تهوع‌های صبحگاهی جلوگیری می‌کند.

وی زنجبیل را به عنوان بهترین داروی رفع تهوع معرفی کرد و گفت: در زمان تهوع استفاده از غذای خشک با فاصله کم موثر است. همچنین استفاده از زنجبیل چه به صورت پودر، چه به صورت تازه و رنده شده در نوشیدنی صبحانه به میزان چشمگیری حالت تهوع‌های وحشتناک بارداری مادر را کاهش می‌دهد.

رییس انجمن علمی مامایی ایران ادامه داد: مادران می‌توانند از “طب فشاری” که توسط ماما انجام می‌شود نیز بهره بگیرند. اما در صورتی که مادر دچار کم‌ آبی شود از داروهای دیگر تجویز شده توسط پزشک استفاده می‌شود. مصرف داروهای مسکن جز استامینوفن در دوران بارداری توصیه نمی‌شود.

این ماما، با اشاره به اینکه بارداری، یک پروسه مهم در طول زندگی زنان است، اظهار کرد: در زمان بارداری مادران می‌توانند به دور از استرس به راحتی به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند و علاوه بر انجام ورزش (به جز ورزش‌های سنگین چون اسب سواری) به کار و تحصیل و… سایر فعالیت‌های روزمره خود ادامه بدهند.

خداکرمی در خصوص سفر در دوران بارداری هم گفت: برای انجام سفر بهتر است مادر قبل از سفر یک‌ بار ویزیت شود و با هر وسیله‌ای که مسافرت می‌کند، هر دو تا سه ساعت یک‌ بار کمی قدم بزند تا دچار انقباض عضلانی نشود. اگر پزشکان توصیه دارند که مادران باردار به سفر نروند به علت دوری از مراکز درمانی در موارد اورژانسی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>