اندازه دیافراگم را با تقویت عضلات دنده‌ای مدیریت کنیم

نکته حائز اهمیت این است که در صورتی که شما غیرفعال زندگی کنید از تعداد کیسه‌های هوایی فعال کاسته شده و دی‌اکسید‌کربن به نحوه قابل توجهی افزایش می‌یابد. ما از طریق تقویت عضلات دنده‌ای می‌توانیم اندازه دیافراگم را مدیریت کنیم این عضلات، دیافراگم را باز و بسته می‌کنند. وی روش‌های مدیریت دیافراگم و تقویت دستگاه […]

نکته حائز اهمیت این است که در صورتی که شما غیرفعال زندگی کنید از تعداد کیسه‌های هوایی فعال کاسته شده و دی‌اکسید‌کربن به نحوه قابل توجهی افزایش می‌یابد. ما از طریق تقویت عضلات دنده‌ای می‌توانیم اندازه دیافراگم را مدیریت کنیم این عضلات، دیافراگم را باز و بسته می‌کنند. وی روش‌های مدیریت دیافراگم و تقویت دستگاه تنفسی را از دو روش امکانپذیر دانست:

۱- تمرینات هوازی (استفاده از شنا، پیاده‌روی و رکاب‌زدن) ۲- تمرینات تنفسی (در ورزشی مانند یوگا دستگاه تنفسی از حالت تنشی خارج شده و مقدار تاثیر مثبت روی ظرفیت ریه قابل توجه است)۳- تکنیک‌های ساده تنفسی. او از خانواده‌ها خواست که این روشها را بطور جدی یاد بگیرند و با بچه‌ها انجام دهند.
سه نوع تمرین هوازی:

۱- تمرین بادکنک: ۲ثانیه ۲ثانیه هوای دم را وارد بادکنک کرده سپس بعد از ۲ثانیه مکث آرام آرام اجازه دهید هوای بادکنک خارج شود همزمان بایستی با دست بادکنک را کنترل کرده که دستها هم در آن واحد قوی شود.

۲- تمرین پینگ‌پونگ: بیماران دیستروفی در طرفین میز نشسته و توپ تنیس روی میز را فوت کنند و هریک سعی کنند توپ را با دم به جلو برانند.

۳- تمرین سوت: کاغذ کوچکی را تا کنید و سپس سوراخ کوچکی در وسط آن ایجاد نمایید، بعد آنرا با دو انگشت خود جلوی دهان و روی لبها بگذارید و با فشار فوت کنید تا صدای سوت درآورد.

هرچه سن بیمار کمتر باشد بایستی این تمرینات را برای او جذابتر و متنوع تر کنیم تا بیمار راغب شود تمرینات را با اشتیاق انجام دهد. روشهایی مثل فوت کردن قایق کاغذی بر روی آب – مسابقه بین دو بچه بیمار برای فوت کردن توپ پینگ پونگ – فوت کردن توپ پینگ پونک چسبیده شده با چسب نواری به میز. دکتر شفیع‌زاده در ادامه تمرین تنفسی ساده ای را بدین سان آموزش داد: ابتدا یک دم عمیق بکشید سپس هوا را با مکث نگه داشته‌، بازدم را با فشار انجام دهید. این عمل را پس از مکث، چند بار در طول روز و شب انجام دهید. در حین انجام این تمرین عضلات دنده‌ای را لمس کرده و آنرا حتما در حالت ایستاده یا نشسته و بدون تکیه به ویلچر انجام دهید.

منبع: سلامت نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>