دمنوش؛ هرچه تازه تر، بهتر

گیاهان حاوی رنگدانه، آنتو سیانین ها، آنتی اکسیدان ها، مواد فلاونوییدی و ترکیب های ضدسرطان، ضددیابت، ضدفشارخون و ضدبیماری های قلبی عروقی هستند. برخی از آنها هم باعث کاهش خستگی می شوند و برخی تقویت کننده معده و روده اند.

در کابینت آشپزخانه مادربزرگ را که باز می کنم، پر است از قوطی های حاوی برگ های خرد شده گیاه های مختلف! گل گاوزبان، آویشن، اسطوخودوس، نعناع، چای کوهی، عناب و… هر بار که پدرم می گوید خسته ام، معده ام سنگین شده یا استرس کاری ام زیاد است، مادربزرگ فوری این قوطی ها را روی کابینت می چیند و مقداری از هریک در قوری گل قرمز قدیمی اش می ریزد و آب جوش سماور را روی آن باز می کند…بعد از چند دقیقه، دمنوش حاضر و در استکان با تکه ای نبات آماده است. بیشتر ما برای رفع خستگی یا در شب نشینی ها و مهمانی هایمان چای می نوشیم در صورتی که دمنوش های خوشمزه و خوش آب و رنگ و پرفایده کم نیستند. به همین دلیل، این هفته با دکتر محمدحسین عزیزی، متخصص صنایع غذایی و عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس درمورد دمنوش ها گفت وگو کرده ایم.

wallpaper-Herbal-teaمتن

به چه نوشیدنی هایی دمنوش می گویند؟

دمنوش، از دم کردن قسمت های مختلف گیاهان از جمله برگ، ساقه، ریشه و میوه به دست می آید که خواص زیادی دارند. معروف ترین دمنوش، چای است که از برگ خشک شده بوته چای و آب جوش به دست می آید.

می توان از تمام گیاهان برای تهیه دمنوش استفاده کرد؟

از بیشتر گیاهان دارویی، ادویه ها و میوه ها می توان به صورت خشک، خرد و پودرشده برای تهیه دمنوش استفاده کرد.

آیا می توانیم گیاهان، میوه ها و… را برای تهیه دمنوش با هم مخلوط کنیم یا اثرشان تغییر می کند؟

می توان گیاهان، برگ و ساقه و میوه آنها را با هم ترکیب کرد تا خاصیت بیشتری پیدا کنند.

مگر گیاهان چه خاصیتی دارند که برای تهیه دمنوش به کار می روند؟

گیاهان حاوی رنگدانه، آنتو سیانین ها، آنتی اکسیدان ها، مواد فلاونوییدی و ترکیب های ضدسرطان، ضددیابت، ضدفشارخون و ضدبیماری های قلبی عروقی هستند. برخی از آنها هم باعث کاهش خستگی می شوند و برخی تقویت کننده معده و روده اند.

دمنوش ها ضرری هم دارند؟

نه، به شرطی که در مصرف آنها افراط نکنیم. همانطور که اگر چای بیش از اندازه مصرف شود اثر منفی دارد، در مورد دمنوش ها هم همین موضوع صادق است.

دمنوش را چطور باید آماده کرد؟

آب داغ را روی برگ، ساقه، میوه یا مخلوطی از گیاه می ریزیم و اجازه می دهیم چند دقیقه ای با در بسته کنار منبع حرارتی و نه روی آن، باقی بماند تا عصاره اش خارج شود.

این موضوع در مورد دمنوش های فله ای که در عطاری ها موجود است و چای های کیسه ای هم صدق می کند؟

بله، البته از آنجا که چای های کیسه ای معمولا حاوی گیاه پودرشده هستند، رنگ و اسانس شان زودتر خارج می شود اما به هر حال باید آنها را هم حدود ۵ دقیقه در آب جوش گذاشت تا دم بکشند. دمنوش هایی که به صورت برگ و ساقه و ریشه کامل هستند باید بیشتر و حدود ۱۵ ۱۰ دقیقه در آب جوش دم بکشند.

آیا این باور صحت دارد که چای های کیسه ای از گیاهانی با کیفیت پایین تر تهیه می شوند؟

همیشه اینطور نیست. البته چون می توانیم دمنوش های فله ای را از نظر کیفیت، رنگ، تمیزی و بو بررسی کنیم، مسلما بهتر از انواع چای های کیسه ای هستند اما حتی آنها را هم باید از محل معتبری تهیه کرد. اگر این نوع چای ها را می خریم، بهتر است مربوط به شرکتی معتبر با سابقه کافی باشد. از طرفی، به آنها معمولا رنگ و اسانس اضافه می کنند، به همین دلیل به محض قرارگرفتن در آب جوش، رنگ می دهند.

چای های کیسه ای دو نوع کلاسیک و طعم دار دارند. شما استفاده از کدام یک را توصیه می کنید؟

بهتر است چای کیسه ای کلاسیک تهیه کنید زیرا نوع طعم دار، حاوی اسانس های شیمیایی است. مثل چای سبز با طعم لیمو حاوی عصاره لیمو نیست بلکه اسانس سنتزی آن را دارد.

دمنوش ها را بعد از تهیه می توان چند ساعت یا چند روز در یخچال نگه داشت یا باید فورا مصرف کرد؟

بهتر است دمنوش ها را تازه مصرف کنیم تا از ترکیب های آنتو سیانین، آنتی اکسیدانی و فلاونوییدی شان بهره مند شویم زیرا فرمول این ترکیب ها در اثر ماندن و مواجهه با اکسیژن هوا تغییر می کند و ساختار شیمیایی شان می شکند. اگرچه نگهداری دمنوش بیش از یک ساعت باعث خراب شدن آن نمی شود اما آثار مفید آن را از بین می برد.

دمنوش فله ای را تا چه مدت و در چه شرایطی می توانیم نگه داریم؟

دمنوش ها چون خشک هستند و رطوبت خیلی کمی دارند، می توان آنها را در محیط خشک، خنک و سایه تا ۳ ۲ ماه نگه داشت اما نگهداری طولانی مدت آنها باعث کاهش آثار مفیدشان می شود.

بهترین ظرف برای نگهداری آنها چیست؟

بهتر است در ظروف شیشه ای نگهداری شوند.

 

منبع: روزنامه سلامت

۲۲
بهمن ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها گزارش
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>