افزایش خطر مرگ مردان بر اثر بی‌خوابی شبانه

  محقق این تحقیق، یانپیگ لی از بخش چنینگ شبکه پزشکی BMH اظهار کرد: نتایج این تحقیق نشان می‌دهد در مردان با مشکلات بی‌خوابی افزایش متوسط خطر مرگ ناشی از مشکلات قلب و عروق وجود دارد. در این تحقیق محققان بیش از ۲۳ هزار مرد با مشکل بی‌خوابی را مورد بررسی قرار دادند. بعد از […]

 

محقق این تحقیق، یانپیگ لی از بخش چنینگ شبکه پزشکی BMH اظهار کرد: نتایج این تحقیق نشان می‌دهد در مردان با مشکلات بی‌خوابی افزایش متوسط خطر مرگ ناشی از مشکلات قلب و عروق وجود دارد.

در این تحقیق محققان بیش از ۲۳ هزار مرد با مشکل بی‌خوابی را مورد بررسی قرار دادند. بعد از بررسی سبک زندگی، سن و دیگر شرایط، محققان دریافتند مردانی که به سختی می‌خوابیدند، ۵۵ درصد و مردانی که خواب خوبی نداشتند ۳۲ درصد در معرض افزایش خطر مرگ بودند.

سرپرست این تحقیق، شیانگ گائو محقق بخش چینگ در مرکز شبکه پزشکی BWH و دانشگاه بهداشت هاروارد اظهار کرد: ما می‌دانیم خواب برای سلامت قلب و عروق مهم است و خواب ناکافی موجب افزایش عوامل خطر ابتلا به بیماری‌های قلب وعروق می‌شود.

خواب ناکافی نه تنها در خطر ابتلا به بیماری‌ها موثر است، بلکه بر طول عمر افراد نیز تاثیر دارد.

نتایج این تحقیق در نشریه Circulation منتشر شده است.

منبع خبر: ایسنا

۱۰
آذر ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>