راه‌های دینی تربیت فرزند

کسانی که در تربیت خود پیشرفت کرده‌اند و برای تربیت فرزندان از خود شروع کرده‌اند، موفق‌تر هستند مانند تربیت در نماز، روزه، ادب، اخلاق، رفتار و گفتار.

یک کارشناس مذهبی گفت: خانواده‌های با نشاط و متدین نسبت به خانواده‌های دچار تزلزل موفقیت بیش‌تری در تربیت فرزندان خو دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌آقابابا گفت: در خصوص تربیت فرزندان وظایف مهمی را خداوند در قرآن کریم با بیش از صدها آیه که یکی از آن‌ها سوره مبارکه آل‌عمران آیه ۱۶۴ می‌باشد، اشاره نموده است.

این کارشناس مذهبی، با اشاره به دعای مکارم‌الاخلاق امام سجاد علیه‌السلام افزود: حقی که فرزندت دارد، این است که خوب و بدش در این دنیا به تو ارتباط دارد و در مقام سرپرستی فرزندت در پیشگاه الهی مسئولیت داری.

علی‌آقابابا، ادامه داد:‌ امام صادق علیه‌السلام در روایتی فرموده‌اند بهترین ارثی که پدران برای فرزندان باقی می‌گذارند، ادب است، نه ثروت.

** چه کسانی در تربیت فرزندان موفق هستند؟

وی، در خصوص این سؤال خاطرنشان کرد: کسانی که در تربیت خود پیشرفت کرده‌اند و برای تربیت فرزندان از خود شروع کرده‌اند، موفق‌تر هستند مانند تربیت در نماز، روزه، ادب، اخلاق، رفتار و گفتار.

وی با کم ندانستن نقش رسانه ادامه داد: تربیت مهم‌ترین رکن خانواده می‌باشد و خانواده‌هایی که با اصالت، متدین و امید و نشاط در آن‌هاست موفقیت بیش‌تری نسبت به آن دسته از خانواده‌هایی که دچار تزلزل هستند، دارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۰۴
آذر ۱۳۹۲
مادربانو
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>