“کم کاری تیروئید” باید در مادران باردار جدی گرفته شود

کم کاری تیروئید در دوران بارداری، مغز جنین را از کار می‌اندازد. مریم رزاقی آذر، فوق تخصص غدد درون ریز گفت: افزایش جذب کالری زیاد و کاهش فعالیت بدنی منجر به بیماری‌های فشار خون، چربی خون، قند، دیابت و بیماری‌های تیروئید شده است و هزینه زیادی را به دوش خانواده‌ها و دولت گذاشته است. وی عنوان […]

کم کاری تیروئید در دوران بارداری، مغز جنین را از کار می‌اندازد.
مریم رزاقی آذر، فوق تخصص غدد درون ریز گفت: افزایش جذب کالری زیاد و کاهش فعالیت بدنی منجر به بیماری‌های فشار خون، چربی خون، قند، دیابت و بیماری‌های تیروئید شده است و هزینه زیادی را به دوش خانواده‌ها و دولت گذاشته است.
وی عنوان کرد: امروزه بیماری‌های عفونی کمتر شده ولی بیماری‌های غیرواگیر ازجمله دیابت و کم کاری‌های تیروئید افزایش یافته است.
وی عنوان کرد: مادران باردار که از کم کاری تیروئید رنج می‌برند بر روی جنین اثرات سویی روی مغزشان می‌گذارد.
وی اظهار داشت: عقب ماندگی ذهنی، فلج مغزی، کری، اوتیسم و سایر بیماری‌ها از عوارض کم کاری تیروئید در دوران بارداری است که بر مغز جنین اثر می گذارد.
وی در پایان گفت: مادران در طول دوران بارداری کم کاری تیروئید خود را با پزشک در میان بگذارند تا اثرات سوء آن به جنین نرسد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>