پروبیوتیک‌ها “قولنج” نوزادان را درمان می‌کند

پروبیوتیک‌ها ممکن است “قولنج” نوزادان را بهبود دهد. دکتر داوود صالحی فوق تخصص کودکان گفت: تحقیقات جدید نشان داده که پروبیوتیک‌ها ممکن است قولنج را در نوزادانی که فقط از شیشه مادر تغذیه می‌کنند بهبود دهد. وی افزود: از هر ۵ مورد یک نوزاد تا ۳ ماهگی به این عارضه مبتلا می‌شود که کودک ناراحتی […]

پروبیوتیک‌ها ممکن است “قولنج” نوزادان را بهبود دهد.

دکتر داوود صالحی فوق تخصص کودکان گفت: تحقیقات جدید نشان داده که پروبیوتیک‌ها ممکن است قولنج را در نوزادانی که فقط از شیشه مادر تغذیه می‌کنند بهبود دهد.

وی افزود: از هر ۵ مورد یک نوزاد تا ۳ ماهگی به این عارضه مبتلا می‌شود که کودک ناراحتی خود را با علائمی چون گریه و کشیدن پاها به سمت شکم نشان می‌دهد.

این متخصص خاطرنشان کرد: پروبیوتیک به عنوان یک درمان برای قولنج نوزادان پیشنهاد شده چون موجب توازن ترکیبی از میکروب‌ها در روده می‌شود.

صالحی اظهار داشت: نوزادان مبتلا به کولیک یا قولنج معده متورم داشته و برای چندین ساعت در روز گریه می‌کنند اما علت خاص بروز این بیماری هنوز ناشناخته است.

۱۰
آذر ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>