عوارض شروع زود هنگام غذای کمکی به کودک

بسیاری از بیماری های عفونی در کودکان مانند اسهال و عفونت های ریوی، در موارد زیادی به دلیل شروع زودهنگام و قبل از شش ماهگی غذاهای تکمیلی است. محمدمهدی رضائی منش، متخصص کودکان گفت: تغذیه با شیر مادر از مهمترین نیازهای کودک در ابتدای زندگی است که به هیچ عنوان نباید مورد غفلت واقع شود. […]

بسیاری از بیماری های عفونی در کودکان مانند اسهال و عفونت های ریوی، در موارد زیادی به دلیل شروع زودهنگام و قبل از شش ماهگی غذاهای تکمیلی است.

محمدمهدی رضائی منش، متخصص کودکان گفت: تغذیه با شیر مادر از مهمترین نیازهای کودک در ابتدای زندگی است که به هیچ عنوان نباید مورد غفلت واقع شود.

وی با بیان اینکه شش ماهه ابتدایی زندگی مهمترین دوران از نظر تغذیه محسوب می شود، اظهار داشت: متأسفانه برخی از اقدامات مانند دادن برخی از مواد غذایی در ماه های ابتدائی زندگی نوزاد، موجب بروز مشکلات و عوارض قابل توجهی در کودک می شود.
رضائی منش تأکید کرد: بسیاری از بیماری های عفونی در کودکان مانند اسهال و عفونت های ریوی، در موارد زیادی به دلیل شروع زودهنگام و قبل از شش ماهگی غذاهای تکمیلی است.
وی گفت: البته ممکن است پس از شش ماهگی، شیر مادر نتواند به تنهایی نیازهای کودک را فراهم کند که در این صورت می توان از غذاهای کمکی آن هم به صورت تدریجی استفاده کرد.
رضائی منش افزود: تغذیه کودک در شش ماهه ابتدائی زندگی بسیار مهم است و در صورتیکه در خصوص آن غفلت و کوتاهی شود، جبران عوارض آن بسیار دشوار خواهد بود و ممکن است برخی از مشکلات تا سالها باقی مانده و موجب بروز عوارض مختلف برای انسان شود.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۱۲
آذر ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>