۳۸ درصد “زنان باردار” از کم خونی رنج می‌برند

حسن امیرزاده متخصص زنان گفت: تجویز مکمل آهن به مادران باردار سبب کاهش ولادت نوزاد با وزن کم در کشورهایی با درآمد متوسط و پایین شده است، ولی بر احتمال ولادت پیش از موعد تاثیری نداشته است. وی افزود: با توجه به آنکه کم خونی ۳۸درصد خانم های باردار سراسر جهان را گرفتار می‌کند، مکمل […]

حسن امیرزاده متخصص زنان گفت: تجویز مکمل آهن به مادران باردار سبب کاهش ولادت نوزاد با وزن کم در کشورهایی با درآمد متوسط و پایین شده است، ولی بر احتمال ولادت پیش از موعد تاثیری نداشته است.

وی افزود: با توجه به آنکه کم خونی ۳۸درصد خانم های باردار سراسر جهان را گرفتار می‌کند، مکمل آهن به همه مادران باردار بالاخص مادرانی که با کم خونی مواجه هستند، توصیه و تاکید می شود.

وی اظهار داشت: گاهی اوقات کم خونی مادر به فرزند انتقال می یابد و کودک از همان بدو تولد با کم خونی متولد می‌شود، پس بهتر است مادران از همان اول بارداری از مصرف انواع مکمل های آهن غافل نشوند، چرا که با کودکی کم وزن و کم خون و همیشه بیمار روبرو هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۰۹
آذر ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>