روش استثنایی برای تشخیص عفونت ادراری در نوزادان

پزشکان موفق به ابداع یک روش فوق العاده برای تشخیص عفونت ادراری در نوزادان کوچک شده اند. عفونت مجاری ادراری یکی از مشکلات شایع در دوران نوزادی و دردسری برای والدین است زیرا تشخیص دیر هنگام آن می تواند سبب بروز عوارض متعدد برای کلیه ها و سلامت نوزاد شود. گفتنی است: دانشمندان در همین […]

پزشکان موفق به ابداع یک روش فوق العاده برای تشخیص عفونت ادراری در نوزادان کوچک شده اند.

عفونت مجاری ادراری یکی از مشکلات شایع در دوران نوزادی و دردسری برای والدین است زیرا تشخیص دیر هنگام آن می تواند سبب بروز عوارض متعدد برای کلیه ها و سلامت نوزاد شود.

گفتنی است: دانشمندان در همین راستا موفق به ساخت پوشک دیجتالی شده اند که این پوشک هوشمند می تواند عفونت احتمالی دستگاه ادراری، اختلالات کلیه و حتی کم آبی در نوزاد را شناسایی کند.

بررسی ها نشان می دهند : برای کارایی بهتر این دستگاه نرم افزاری نصب شده بر روی گوشی تلفن همراه هوشمند می تواند اطلاعات دریافت شده را تجزیه تحلیل کرده برای پزشک معالج بفرستد تا در جریان روند بیماری و یا درمان قرار بگیرد.

پزشکان امیدوار هستند؛ تا با روش سلامت کودکان تامین شود و از بروز مشکلات جدی برای سلامت آنها جلوگیری شود همینطور نگرانی والدین در خصوص کنترل سلامت کودکان کمتر شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۱۰
آذر ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>