پوشک‌ هوشمندی که با ساعت زنگ دار از خواب بیدارتان می‌کند

پژوهشگران نوعی پوشک هوشمند تولید کرده‌اند که چه برای نوزادان و چه برای افراد سالمند بیمار می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. گفتنی است: در داخل این پوشک‌ها نوعی سنسور رطوبت سنج سیلیکونی و قرار می‌گیرد که البته قابل استفاده مجدد است و به پوست بدن فرد می‌چسبد و این سنسور وظیفه ارسال امواج رادیویی را […]

پژوهشگران نوعی پوشک هوشمند تولید کرده‌اند که چه برای نوزادان و چه برای افراد سالمند بیمار می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

گفتنی است: در داخل این پوشک‌ها نوعی سنسور رطوبت سنج سیلیکونی و قرار می‌گیرد که البته قابل استفاده مجدد است و به پوست بدن فرد می‌چسبد و این سنسور وظیفه ارسال امواج رادیویی را به دستبند والدین به صورت ارتعاشی بر عهده دارد و این ترتیب والدین که پوشک نوزاد مرطوب شده است.

محققان همچنین در حال تولید یک نسخه آزمایشی برای کودکان که دچار شب ادراری هستند با استفاده از رنگ‌ ساعت شماطه دار به والدین آنها هستند تا در صورت مرطوب شده تخت خواب امواج رادیوی باعث ایجاد رنگ در ساعت زنگ دار شود.

دانشمندان این طرح را با اختصاص ۱۷۰۰۰ پوند آغاز کرده و امیدوار به فروش هر یک از این سنسورها به قیمت ۲۰ پوند به والدین هستند.

پزشکان همچنین امیدوار به ساخت و تجهیز طرحی مشابه برای کمک به افراد سالمند دچار بی‌اختیاری ادرار و با مراکز نگهداری سالمند هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۲۹
آبان ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>