درگیری “انسداد روده” بیشتر چه افرادی را مبتلا می‌کند

درگیری “انسداد روده” بیشتر با کودکان و افراد مسن است زیرا آنها نسبت به افراد عادی بدنی ضعیف‌تر دارند. مهلا ارشد متخصص گوارش و کبد گفت: انسداد روده یک نوع بیماری حاد است که با وجود درمان‌پذیر بودن اگر سریع تشخیص داده نشود می‌تواند کشنده نیز باشد، زیرا روده تقریبا به طور دائم ترشحاتی دارد […]

درگیری “انسداد روده” بیشتر با کودکان و افراد مسن است زیرا آنها نسبت به افراد عادی بدنی ضعیف‌تر دارند.

مهلا ارشد متخصص گوارش و کبد گفت: انسداد روده یک نوع بیماری حاد است که با وجود درمان‌پذیر بودن اگر سریع تشخیص داده نشود می‌تواند کشنده نیز باشد، زیرا روده تقریبا به طور دائم ترشحاتی دارد که دفع می‌شود اما اگر مسیر بسته شود و ترشحات روده یک‌جا جمع شود ممکن است روده پاره شده و عدم درمان به موقع منجر به آسیب دیواره روده می‌شود.

وی افزود: مهمترین علامت انسداد روده که در مراحل اولیه بیماری بروز می‌کند توقف عبور مواد از روده است که شامل استفراغ‌های شدید و مکرر و عدم دفع گاز معده و روده است.

ارشد در پاسخ به اینکه چه کسانی بیشتر مستعد این بیماری هستند اذعان داشت: کودکان بدلیل وضعیت فیزیکی روده البته در صورت پیچ خوردگی روده در آنها افرادی که هوشیاری کافی را دارا نیستند مانند افراد مسن و کودکان این افراد بیشتر مستعد ابتلا به انسداد روده هستند.

نتیجه و توصیه ما به افراد این است، که در تشخیص و درمان انسداد روده زمان اهمیت بسیاری دارد و در صورت مشاهده کوچکترین علامتی باید روده و معده او بررسی شود تا بیماری فرد حادتر نشود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۲۹
آبان ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>