کودکان را به خوردن سبزیجات عادت دهید

برچسب شخصیت های کارتونی یکی از مورد علاقه ترین جایزه هاست

این روزها اغلب کودکان تمایلی به خوردن سبزیجات ندارند و حتی بسیاری از آنها حاضر نیستند برای یک بار هم که شده طعم سبزیجاتی مانند کلم، کاهو، اسفناج یا کرفس را تجربه کنند. اگرچه بسیاری از پزشکان بر این باورند که در نظر گرفتن جایزه یا پاداش برای تشویق کودکان به خوردن برخی از انواع غذاها ممکن است موجب کاهش علاقه آنها به خوردن غذاهایی که پیش از این به آنها علاقه زیادی داشتند شود، اما بررسی های انجام شده حاکی از آن است که یکی از بهترین راه ها برای ایجاد تغییر در تغذیه و رژیم غذایی کودکان امروزی استفاده از همین روش تعیین جایزه و پاداش است.

سبزیجات

برچسب شخصیت های کارتونی یکی از مورد علاقه ترین جایزه ها برای کودکان در سنین پایین تر از ۶ سال یا سال های اول مقطع ابتدایی هستند. در بررسی و مطالعه ای که روی تعدادی از خانواده ها انجام شده است با استفاده از این روش پس از گذشت ۳ ماه، والدین شاهد تغییرات قابل توجهی در تغییر رژیم غذایی فرزندانشان و افزایش میزان علاقه مندی آنها به خوردن سبزیجات بوده اند.

اگر شما هم کودکی دارید که علاقه زیادی به خوردن سبزیجاتی مانند کاهو یا کلم ندارد، می توانید از همین روش استفاده کنید.

منبع:روزنامه جام جم

۱۸
آبان ۱۳۹۲
مادربانو
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>