شیر مادر، نوزاد را در برابر بیماریهای عفونی واکسینه می کند

چربی و پروتئین شیر مادر نسبت به شیرهای دیگر هضم و جذب بهتری دارد به همین دلیل اسهال، دردهای قولنجی، جمع شدن گاز، استفراغ و حساسیت نسبت به پروتئین در این شیر خواران کمتر است.

IMG_1372
کارشناس دارویی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی فسا درخصوص مزایا و فواید شیر مادر گفت: آغوز شیر مادر، حاوی مواد مفید و سازنده ای است که اولین و بهترین واکسن برای حفاظت کودک در برابر بیماریهای عفونی و نیز دارای خاصیت کشندگی میکروبها و ویروسها می باشد و احتمال ابتلای شیر خوار را به بسیاری از عفونتها، بخصوص عفونتهای گوارشی و تنفسی را کاهش می دهد.
زهرا شهاب فرد ادامه داد:  شیر مادر به تنهایی می تواند از لحظه تولد تا پایان ۴ ماهگی و حتی ۶ ماهگی، تمام نیازهای غذایی شیرخوار را برای رشد طبیعی او تأمین کند.
وی گفت: چربی و پروتئین شیر مادر نسبت به شیرهای دیگر هضم و جذب بهتری دارد به همین دلیل اسهال، دردهای قولنجی، جمع شدن گاز، استفراغ و حساسیت نسبت به پروتئین در این شیر خواران کمتر است.
این کارشناس دارویی اضافه کرد: همچنین به علت وجود آب کافی در شیر مادر ،تشنگی نوزاد برطرف و اشتهای او تحریک می شود و نیازی به دادن آب یا آب قند حتی در مکانهای بسیار گرم و خشک نیست.
به گفته وی میزان کلسیم، فسفر، سدیم و پتاسیم شیر مادر کم بوده و متناسب کلیه نارس و قدرت ناکافی دفع او می باشد.
شهاب فرد گفت: میزان ابتلا به آسم، آلرژی، اگزما در این شیرخواران کمتر و میزان ابتلای آنان به افزایش کلسترول در بزرگسالی و بالا رفتن خطر ابتلا به بیماریهای قلبی – عروقی کمتر است.
وی با بیان اینکه به دلیل وجود عواملی مانند لاکتوفرین، اسیدیته، بخصوص ویتامین C بیشتر آن، جذب آهن به مراتب بهتر صورت می گیرد، اضافه کرد: چربی شیر مادر در شروع هر وعده شیر، کمتر است و سپس میزان آن تدریجا بیشتر می شود و این تغییرات، کمک بزرگی به سیر نگه داشتن شیرخوار می کند.
شهاب فرد در خصوص مزایای شیردهی جهت مادران شیرده افزود: شیردهی زودرس و بلافاصله بعد از تولد، سبب تحریک انقباضات رحم شده، که این خود به کنترل خونریزی پس از زایمان کمک می کند.
به گفته وی پرولاکتین در زنان شیرده، تخمک گذاریشان را به تأخیر می اندازد و احتمال حاملگی نا خواسته را کاهش می دهد.همچنین احتمال سرطان تخمدان و پستان را کاهش می دهد.
این کارشناس در خصوص مزایای روانی شیردهی گفت: شیردهی، رابطه بین مادر و فرزند را بیشتر می کند و باعث می شود فرزندان در دوران بلوغ  از امنیت روانی بیشتری برخوردار باشند.
به گفته وی، ویتامینهای محلول در چربی، مواد معدنی، IgA ، اینترفرونها، لاکتوفرین و اسیدهای آمینه ضروری به وفور در شیر مادر به خصوص در آغوز آن وجود دارد.

شهاب فرد در خصوص کاهش وزن، به مادرانی که نگران چاقی و افزایش وزن پس از زایمان می باشند، توصیه کرد: حتما شیردهی انجام شود زیرا تولید شیر سبب می شود که ذخایر چربی و مواد غذایی که در دوران بارداری در بدن او ذخیره شده اند ، مصرف شود و مانع از بروز چاقی در وی شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>