قدرت گفتار مثبت

اگر به اندازه کافی مثبت اندیش و مثبت نگر نیستید ، در اولین فرصت این کتاب را تهیه کنید

نویسنده: زهرا نجات

IMG_9622

نام کتاب: قدرت گفتار مثبت

داگلاس بلاچ و جان مریت

مترجمان : عدنان واعظی و زینب بختیاری

ناشر: باقیات

“یک راهنمای عملی برای والدین ، مشاوران ،معلمان و مراقبان کودک”

“گفتاری که به موفقیت و پیشرفت هر کودکی کمک خواهد کرد.”

اگر به اندازه کافی مثبت اندیش و مثبت نگر نیستید ، در اولین فرصت این کتاب را تهیه کنید ،آن را بخوانید و دستوراتش را به کار ببندید ، و مطمئن باشید که از این به بعد زیبایی های بسیاری را خواهید دید !

اما اگر در سطح قابل قبولی از مثبت اندیشی قرار دارید و همیشه با تلقین های مثبت و دیدن نیمه ی پر لیوان به زندگی نگاه میکنید ، نیازی به خرید این کتاب ندارید ، فقط بدانید که مسیرتان درست است و به نوع نگاه خود ادامه دهید !

” کتاب حاضر درصدد آن است که ما را متوجه خودگویی مثبت و منفی روزمره نسبت به خویش و افرادی که با آنها ارتباط مستقیم و غیر مستقیم داریم ، نماید.

این کتاب درباره ی اثر کلمات است.به خصوص در مورد قدرت کلماتی که از دهانمان خارج میشوند و اینکه این کلمات چگونه بر روی زندگی فرزندانمان تاثیر میگذارند.

هر کلمه و یا جمله ای که به کودک گفته میشود ، همراه خود پیام مهمی برای او و دنیای پیرامونش دارد.زمانیکه کودک این پیام را درون سازی میکند ،آن به یک باور تبدیل میشود که به مرور زمان تجربیات آینده ی او را تحت تاثیر قرار میدهد.”

بیشترین تمرکز کتاب ابتدا بر روی گفتاری ست که ما نسبت به خود (خودگویی) داریم ، که گاهی مثبت است مانند : من میتوانم ، من از عهده ی انجام این کار بر میآیم ؛ و گاهی منفی ،مانند : من هرگز نمیتوانم موفق شوم ، من در شرایط جدید شکست میخورم.

سپس تاکید بر جملات “تایید بخش” نسبت به فرزندانمان دارد. اگر ما نسبت به خودگویی های فرزندمان آگاه باشیم ، با به کار بردن جملات تایید بخش میتوانیم او را تبدیل به فرد موفق و قدرتمندی کنیم.

در حالت های مختلف مانند : خشم ، پرخاشگری ، لجبازی ، ناراحتی ، افت و یا جهش تحصیلی جملات بسیاری وجود دارد که هر پدر و مادری باید با آنها آشنا باشد و در زمان مناسب از آنها استفاده کند تا اعتماد به نفس و عزت نفس و آینده ی کودکش را تقویت کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>