دانش نامه احادیث پزشکی

خوراکی مفید برای درد خود را بیابید و با مصرف آن یک درمان خانگی انجام دهید.

نویسنده: زهرا نجات

نام کتاب : دانش نامه احادیث پزشکی

نویسنده : محمدی ری شهری

مترجم : دکتر حسین صابری

مرکز تحقیقات دارالحدیث

be78a48c5fb18519a276ca50df8a82049

شاید بشود گفت که داشتن این کتاب در خانه مانند داشتن یک جعبه ی کمک های اولیه است چرا که در این کتاب ، در یک بخش مجزا به تشریح  تمام اعضا و جوارح بدن میپردازد و در بخش بعد به انواع و اقسام خوراکی ها با تمام خواص و فوایدشان می پردازد. برای مثال شما میتوانید با مراجعه به فهرست ، خوراکی مفید برای درد خود را بیابید و با مصرف آن یک درمان خانگی انجام دهید.

البته در سه بخش ابتدایی کتاب در سه بخش جایگاه طب در قوانین اسلامی ، ارزیابی کلی احادیث طبی ، مراحل تحقیق و تدوین دانش نامه گفته میشود و سپس در یک بخش به تشریح اندام های بدن پرداخته میشود و در پایان خواص خوراکی های مختلف ذکر میشود.

برای مثال خواص : تخم مرغ،سیر،نان،قارچ،گلابی،ماش ، نمک و ده ها مورد دیگر

خواص تخم مرغ : پیامبراکرم(ص): یکی از پیامبران از “سستی” به درگاه خداوند نالید .خداوند او را به خوردن تخم مرغ فرمان داد.شعب الایمان،ج۵،ص۱۰۲،ح۵۹۵۰

خواص چغندر: امام صادق (ص): خوردن چغندر در برابر جذام ایمنی میدهد.مکارم الاخلاق،ج۱،ص۳۹۲،ح۱۳۲۴

آداب غذا خوردن و دوا درمان و خوراکی های مفید برای سر درد و معده درد و درمان شوره سر و غیره از جمله مطالب دیگر این کتاب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>