فلوراید، دوست دندان های کودکان

استفاده از فلوراید روشی بسیار مفید در پیشگیری از پوسیدگی دندانهای کودکان است. فلوراید در ساختار دندانها رسوب می کند و آنها را نسبت به حمله ی باکتری ها مقاوم می کند و حتی می تواند از پیشرفت پوسیدگی های اولیه جلوگیری کند. از فلوراید می توان به صورتهای مختلف برای پیشگیری از پوسیدگی بهره گرفت.

نویسنده: دکتر زهرا خلیلی

 child-brushing-teeth-950x360-610x225

استفاده از فلوراید روشی بسیار مفید در پیشگیری از پوسیدگی دندانهای کودکان است. فلوراید در ساختار دندانها رسوب می کند و آنها را نسبت به حمله ی باکتری ها مقاوم می کند و حتی می تواند از پیشرفت پوسیدگی های اولیه جلوگیری کند. از فلوراید می توان به صورتهای مختلف برای پیشگیری از پوسیدگی بهره گرفت. می توانید از دندانپزشک کودک خود بخواهید از فلوراید که هم بصورت ژل و هم به صورت فوم در اختیار دارد بر روی دندانهای کودکتان استفاده کند. او این کار را هر ۶ ماه یکبار تکرار می کند تا دندانهای کودکتان در برابر میکروبها مقاومت لازم را به دست بیاورند. دندانپزشک برای کودکان کوچکتر که ممکن است ژل یا فوم را ببلعند از وارنیش فلوراید استفاده می کند که مانند چسب بر روی دندانها قرار می گیرد و باعث تقویت ساختار آنها می شود. علاوه بر این، شما می توانید به صورت خانگی نیز از فلوراید استفاده کنید. فلوراید موجود در خمیر دندان یکی از این روشهاست، البته برای کودکان از خمیر دندان مخصوص آنها که فلوراید کمتری دارد استفاده کنید. استفاده از دهانشویه ها و ژلهای خانگی فلوراید نیز بسیار مفید است ولی تنها باید برای کودکان بزرگتراستفاده شود که قادر به خالی کردن دهانشان پس از استفاده از این مواد هستند. دهانشویه های فلوراید در دو نوع روزانه و هفتگی موجود هستند. پس از استفاده از دهانشویه و ژل فلوراید بهتر است تا دو ساعت چیزی خورده و یا آشامیده نشود بنابراین بهترین زمان استفاده از آنها درست پیش از خواب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>