کیف مناسب مدرسه

تنوع کیف‌های مدرسه و نیز آسیب‌هایی که در اثر حمل کیف نامناسب به وجود می‌آید موجب شده تا والدین همواره به هنگام خرید کیف برای فرزندانشان این دغدغه را داشته باشند که کدام کیف برای فرزندشان مناسب‌تر است.جنس کیف باید به گونه‌ای باشد که در تماس با پشت و کمر تعریق نداشته باشد. بهتر است […]

تنوع کیف‌های مدرسه و نیز آسیب‌هایی که در اثر حمل کیف نامناسب به وجود می‌آید موجب شده تا والدین همواره به هنگام خرید کیف برای فرزندانشان این دغدغه را داشته باشند که کدام کیف برای فرزندشان مناسب‌تر است.جنس کیف باید به گونه‌ای باشد که در تماس با پشت و کمر تعریق نداشته باشد. بهتر است از کیف‌های چرمی و پارچه‌ای به جای کیف‌های نایلونی و یا پلاستیکی استفاده شود.

کیف

میزان حمل کتاب و وسایل تحریر باید متناسب با وزن کودک باشد و بهتر است که دانش آموزان در دوره دبستان بیش از دو کیلوگرم و یا حداکثر سه کیلوگرم وزن را حمل نکنند.
رعایت اصول ایمنی انتخاب کیف پشتی :

به دنبال کیف‌هایی باشید که حمایت،‌ راحتی و ایمنی بهتری را ارائه کند.

کوله پشتی را انتخاب کنید که در پشت آن بالشتک‌هایی برای کاهش فشار کیف وجود داشته باشد.

به دنبال کیف پشتی باشید که کمربند‌های آن دور کمر و قفسه سینه می‌پیچد و به این ترتیب وزن محتویات کیف به صورت متعادل‌تری پخش می‌شود.

کیفی که دارای چند محفظه است، بهتر است،‌ زیرا به گسترش یکنواخت وزن وسایل مدرسه کمک می‌کند.‌

کیف3

کیفی را ‌انتخاب کنید که از مواد بازتاب‌دهنده نور (رنگ های شب نما) ساخته شده باشد تا به این ترتیب کودک‌تان در صورتی که در تاریکی را می‌رود، آسان‌تر دیده شود.

جنس کیف مدرسه باید از انواع سبک باشد که در مجموع با محتویات آن وزن زیادی نداشته باشد.
استفاده از کیف‌هایی که روی یک شانه ‌انداخته می‌شود به دانش‌آموزان توصیه نمی‌شود. همچنین وزن کیف دانش‌آموز بستگی به توان و جسم او دارد و هر مقدار کیف‌ دانش‌آموز سبک‌تر باشد، برای سلامتی او بهتر است.

متخصصان  طب فیزیکی وتوانبخشی معتقدند که کیف‌های کوله پشتی  مناسب‌تر از انواع دستی و بندی آن است.نحوه تنظیم دو بند کوله پشتی باید طوری باشد که وزن کیف در ناحیه پشت و میان دو کتف قرار گیرد. همچنین بندهای کوله‌پشتی‌ها نباید آنقدر بلند باشند که روی ناحیه لگن و کمر قرار گیرند. از طرف دیگر کوله پشتی‌های یک طرفه مناسب نبوده و غیراستاندارد هستند؛ چرا که برای حمل آن، فرد ناچار است به یک طرف متمایل می‌شود.

نکته آخر:تحمیل وزن زیاد به بدن دانش‌آموزان می‌تواند سبب آسیب به مفاصل شود. وزن نامناسب کیف‌ها در بدن دانش‌آموزان در درازمدت، افتادگی شانه به یک طرف یا حتی انحراف ستون فقرات، افزایش قوس کمر و بدشکلی در ستون فقرات را به دنبال دارد.

چند توصیه:

ـ به کودک خود آموزش دهید که هر دو بند کیف را روی ۲ شانه خود قرار دهد و از کیف درست استفاده کند.

کارهای دیگری که می‌توانید در این زمینه انجام دهید عبارتند از:

ـ کودک خود را به استفاده مرتب از میز تحریر و قفسه کتاب‌ها تشویق کنید و اجازه ندهید که تمام طول روز، کتاب‌هایش را در کیفش با خود حمل کند.

ـ‌ از او بخواهید که وسایل غیرضروری را با خود حمل نکند چون وزن کیف را افزایش می‌دهد.

ـ او را تشویق کنید که فقط کتاب‌های مورد نیازش را با خود به مدرسه ببرد نه هرچه کتاب و دفتر دارد.

ـ ‌بلند کردن کوله‌پشتی به روش صحیح می‌تواند از صدمه به کودک جلوگیری کند. کودک باید یاد بگیرد که یک کیف را با هر وزنی، این‌گونه از زمین بردارد: ابتدا زانوهایش را خم کند و سپس کیف را با هر دو دست برداشته و روی شانه‌هایش قرار دهد.

کیف2

ـ‌ به کودک آموزش دهید که از همه قسمت‌های کوله‌پشتی استفاده کند و وسایل سنگین‌تر مثل کتاب‌ها را در قسمت وسط کیف بگذارد.
اگر می‌بینید که کودکتان کیفش را درست حمل نمی‌کند به او آموزش داده و مضرات استفاده نادرست از کوله‌پشتی را به او توضیح دهید. اگر کودکتان دچار درد در نواحی کمر، پا و دست شده، بهترین کار مشورت با پزشک متخصص است.

کیف‌هایی که دارای جیب‌های بیشتری هستند نیز در توزیع بیشتر وزن تا حدودی موثرند.

اگرچه کوله‌پشتی‌هایی که دارای چرخ بوده و قابلیت کشیده شدن روی زمین را دارند برای کسانی که بار زیاد و سنگینی در کیف می‌گذارند مناسبند، اما حمل آنها در بالا بردن از پله یا در روزهای برفی سخت است.https://scamquestra.com/news/26-privet-iz-1994-goda-andrey-andreevich-abakumov-gendirektor-atlantic-global-asset-management-agam-21.html

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>