جای دستمال کاغذی (۱)

با کمک قلاب بافی، می تونید جای دستمال کاغذی درست کنید.

نویسنده: معصومه کریمی گامیشان

با کمک قلاب بافی، می تونید جای دستمال کاغذی درست کنید. میل قلاب بافی، یک عالمه کاموای رنگی، دقت و حوصله موارد مورد نیازمونه! اول از همه ابعاد جعبه ی دستمال کاغذی رو که درواقع یک مکعب مستطیله اندازه می گیریم. ما با طول (A), عرض (C) و ارتفاع (B) مکعب مستطیلمون کار داریم!

 1

کارِ ما نیاز به بافتنِ ۳ قسمت داره:

قسمت اول یک مستطیل بلند با این ابعاد هست:

طول = C + A ) × ۲ )  که برابر با محیط سطح مقطع مکعب مستطیله!   و   عرض = B

 2

دو قسمت دیگه، هر کدوم مستطیلی با این ابعاد هستند:       طول = A   و  عرض = ۲ /C

 3

انتخاب رنگ کاموا هم که سلیقه ایه. برای بافت هر قسمت، بعد از زنجیره زدن به تعداد کافی (با توجه به عرض قطعه) بافت رو با پایه کوتاه زدن در هر رج اونقدر ادامه می دیم تا طول کار به اندازه ی دلخواهمون برسه. سه قسمت رو روی جعبه ی دستمال کاغذی مطابق تصویر قرار بدید و با نخ و سوزن لبه های این سه تکه رو به هم بدوزید. در واقع قسمت اول کار که یک مستطیل بلند بود، دورِ جعبه ی دستمال کاغذی قرار می گیره و دو قسمت دیگه ی کار، روی جعبه رو می پوشونه. همون طور که در تصویر مشخصه جاهایی که علامت کلیپس داره رو باید بدوزید و فقط قسمتی رو که دستمال از اون خارج می شه رو بدون دوخت باقی بزارید.

 4

بعد از دوخت و دوز، نتیجه ی کار این شکلی می شه:

 5

6

این مطالب شاید کمکتان کرد:

آموزش قلاب بافی از پایه (۱)

آموزش قلاب بافی از پایه (۲)

آموزش قلاب بافی از پایه (۳)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>