استفاده ی کمتر از آنتی بیوتیک

یکی از دغدغه های جامعه امروزی، استفاده زیاد از آنتی بیوتیک هاست.

نویسنده: زهرا تشکری

یکی از دغدغه های جامعه امروزی، استفاده زیاد از آنتی بیوتیک هاست. که از جمله صدمات جبران ناپذیرش مقاوم شدن بدن در برابر این نوع دارو ست که درمان برخی بیماریها را در مواقعی دشوار و یا ناممکن می سازد.

drug2

به این ترتیب لازم است مادران مهربان و دلسوزی چون شما از همان ابتدا راه حل دیگری برای رفع عفونت های جزئی دلبندشان بیابند. از جمله راه حل های مفید برای درمان عفونت ها استفاده از انواع داروهای گیاهی می باشد. پیشنهادی مبتنی بر تجربه و مطالعه برایتان عرض میکنم.

گیاه پونه و آویشن دارای خاصیت آنتی بیوتیک و رفع التهاب دارند. به این ترتیب می توانید با مخلوط کردن این دو گیاه به شیوه زیر به داروی موثری برای درمان عفونت دست یابید.

از این مخلوط روزانه ۵ تا ۷ قاشق چایخوری در ظرفی ریخته و به ازاء آن یک لیوان آب جوش بریزید حدود ۱۰ دقیقه در جایی گرم ، مثلا در کنار اجاق گاز، به دور از هرگونه حرارت مستقیم قرار دهید. حرارت مستقیم جوشانده را تا حد زیادی به تلخی کشانده و فرزند دلبندتان را با خاطره بدی مواجه خواهد کرد . شیوه استفاده از دارو های گیاهی بسیار حائز اهمیت است تا بتوان استفاده از این نوع دارو ها را به عنوان یک فرهنگ در خانواده ایجاد کرد.

147183_300

بعد از آماده شدن جوشانده کمی نبات در آن حل کنید و هر روز مانند شربت های شیمیایی در وقت معلوم از آن استفاده کنید. چنانچه  شدت عفونت کم بوده و کودک در روزهای آغازین سرماخوردگی می باشد با دو وعده در روز هر نوبت ۵ قاشق غذا خوری بهبود میبابد انشا الله . اما چنانچه بیماری شدت یافته و علائمی چون سرفه و یا آبریزش شدید دیده می شود لازم است تعداد دفعات استفاده از این جوشانده را بیشتر کنید . این مطلب در مواردی که کودک تب دارد صدق نمی کند وحتما به پزشک مراجعه کنید.

جوشانده آویشن برای رفع سرفه و التهاب ناشی از آن بسیار موثر است. در روزهای سرد زمستان استفاده از این جوشانده ها می تواند از ابتلا به انواع بیماری های عفونی پیشگیری کند.

ذائقه تربیت می شود فقط باید بدانیم چگونه… بیایید ذائقه کودک خود را با انواع خوراکی های طبیعی  تربیت  کنیم.

۰۶
شهریور ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها سلامت
دیدگاه‌ها ۱ دیدگاه

یک پاسخ برای : 1

  1. معصوم گلی گفته:

    تشخیص عفونی بودن بیماری ها و نوع عامل ایجاد عفونت ها، بر عهده پزشک می باشد. گاهی با درمان های خانگی (home remedy) نه تنها به بهبود بیماری هیچ کمکی نمی شود که باعث بدتر شدن و حتی به دنبال ضعف سیستم ایمنی بدن کودک باعث سوار شدن باکتری های دیگری بر عوامل باکتریایی اولیه بیماری شده و نهایتا باعث تشدید عفونت و بیماری می شود. خود درمانی بزرگترین اشتباه در بیماری های عفونی با عامل باکتریایی و قارچی و در بعضی موارد ویروسی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>