عفونت های لگن شایع ترین عوارض جدی پس از زایمان است

هرگونه تب پایدار بعد از زایمان…

دکتر فرناز محمدیان متخصص زنان و زایمان و فلوشیب نازایی مرکز آموزشی درمانی تخصصی وفوق تخصصی آیت الله موسوی در گفت و گو با خبرنگار وب دا گفت: مراقبت های پس از رایمان از ابعاد گوناگون اهمیت بسزایی دارد که مادران باید نکات و علایم مشکوک را بیش از گذشته مورد توجه قرار دهند.

3428_711

وی یادآورشد: مادران باید پس از زایمان به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت و برای مراقبت های بیشتر در بیمارستان بستری می شود که پس از ترخیص مراقبت های ویژه اهمیت بسزایی دارد.

محمدیان افزود: وجود تب در مادر فارغ از زایمان به دلیل عفونت های ادراری یا دستگاه تناسلی بروز می کند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ روز اول پس از زایمان برای مادر اهمیت ویژه ای دارد اظهار کرد: تغییراتی در دوران بارداری رخ می دهدکه پس از زایمان این نوع دگرگونی به حالت اولیه بر می گردد.

این متخصص زنان و زایمان و فلوشیب نازایی مرکز آموزشی درماین تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی زنجان گفت: هرگونه تب پایدار بعد از زایمان ناشی از عفونت رحم می باشد مگر اینکه خلافش ثابت شود. در صورت خونریزی های غیر طبیعی و با حجم زیاد باید برای انجام درمان های لازم به پزشک و یا متخصص مربوطه مراجعه کرد.

منبع: پایگاه خبری – اطلاع رسانی و ب د ا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>