پاکت هدیه (۱)

به سادگی می تونید یک پاکت هدیه با طرح دلخواه خودتون تهیه کنید.

نویسنده: معصومه کریمی گامیشان

به جای خریدنِ پاکت های هدیه که شاید رنگ و مدلشون مطابق سلیقه تون نباشند، به سادگی می تونید یک پاکت هدیه با طرحِ دلخواه خودتون تهیه کنید. کاغذ رنگی و یا کاغذ کادو، خط کش، قیچی و چسب وسایل مورد نیازمونه. حالا بریم سراغ روش کار:

بر روی کاغذ رنگی و یا کاغذ کادو یک مستطیل به ابعاد ۲۱ سانتی متر در ۲۳ سانتی متر بکشید و ببُرید. طبق تصویر، طول مستطیل رو به ۳ قسمت با عرض های ۵، ۹ و ۹ سانتی متر تقسیم و تا بزنید. درواقع قسمت ۵ سانتی متری درِ پاکت رو تشکیل می ده.

1 copy

با کاغذ ی به رنگ دیگه یک مستطیل با ابعاد ۱۸ سانتی متر در ۳ سانتی متر تهیه کنید. از وسط عرض این مستطیل یک خط تا ایجاد کنید.

2 copy

می تونید دورمستطیل رو شکل بدید

3 copy

و از وسط نصف کنید. الان دو تا مستطیل با ابعاد ۹ سانتی متر در ۳ سانتی متر داریم که باید در در دو طرف جیبِ پاکت بچسبونید. این طوری:

4 copy

با همان کاغذ ی که برای حاشیه استفاده کردید، یک مستطیل دیگه با ابعاد ۲۱ سانتی متر در ۴ سانتی متر تهیه کنید. از وسط عرض این مستطیل یک خط تا ایجاد کنید و دورش رو با قیچی شکل بدید و مطابق تصویر در قسمت طولِ درِ پاکت بچسبونید.

5 copy

6 copy

و این جوری تزئینش کنید:

7 copy

یک کاغذ سفید با ابعاد ۹ سانتی متر در ۶ سانتی متر تهیه کنید

8 copy

و دورش رو مطابق تصویر با کاغذ رنگی تزئین و پشت پاکت بچسبونید. درواقع این قسمت جاییه که می تونید برای هدیه گیرنده یادداشت بنویسید.

9 copy

من حاشیه های پاکت رو مثل تصویر های زیر تزئین کردم. در ضمن از چسبوندن برچسب های بامزه غافل نشید!

10 copy

11 copy

پاکت هدیه آماده است. روی پاکت:

12 copy

پشت پاکت:

13 copy

۱۳
شهریور ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها کاردستی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>