کاتالوگ دوست داشتنی من

چطور می تواند با این کاتالوگ پر برکت همراه و مانوس باشند و از آن کمک بگیرند.

نویسنده : زهرا جوادی

دفترچه ی راهنما یا همان کاتالوگ دستگاه های مختلف، در مواقع ضروری و نیاز مثل یک فرشته ی نجات عمل می کند. سازنده ی محترم تمام ویژگی های دستگاه و نیازهای مختلف آن را بیان کرده و بعد هم مشکلات احتمالی و راه حل های آن را بیان کرده است. حتما شما هم تا امروز سر و کارتان به آن ها افتاده است اما کاتالوگ خودتان را چند بار مرور کرده اید؟

Picture-043

قرآن یک کاتالوگ تمام عیار برای زندگی انسان است که هر ریز و درشتی را در مورد خود انسان، رابطه اش با دیگران، با دنیا و با معبودش ذکر کرده و خیلی ظریف نکات ایمنی و موارد خطر را بیان کرده و راه حل برون رفت از مشکلات را هم در نهایت آورده است.
بهترین درسی که والدین می توانند به فرزند خود دهند این است که به او بیاموزند که چطور می تواند با این کاتالوگ پر برکت همراه و مانوس باشند و از آن کمک بگیرند.
اگر شما هم به دنبال راه حلی هستید که فرزندتان را با قرآن آشنا کنید باید بدانید که آنچه که از داستان های قرآنی و کتاب های رنگ آمیزی با محوریت قرآن و جایزه های قرآنی و … در این راه بیشتر به شما کمک می کند انس خودتان با قرآن است. سعی کنید قرآن بخوانید . آن هم در جلوی چشم بچه ها!
ساعتی از روز را خالی کنید و به خواندن قرآن مشغول شوید. به نکات زیبا و جالب آن که رسیدید آن را برای همسر خود بازگو کنید. و در پایان خدا را شکر کنید که این کتاب راهنما را برای شما فرستاده است.
همین رفتار شما الگوی عملی کودکتان خواهد بود و او را مشتاق می کند که روزی به همین شیوه با همین کتاب رفتار شما را تکرار کند.
البته باید توجه داشت که این کار نباید شما را از خانواده دور کند و مثلا در موقع نیاز (جسمی یا روحی) فرزندتان به خواندن قرآن ادامه دهید . این کار باعث می شود فرزندتان از خواندن قرآن زده شود.
دیگران هم باید توجه کنند که هرگز جلوی کودکان کسی را که مشغول خواندن قرآن است (به دلیل عقب افتادن کاری) سرزنش نکنند چون کودکان در موارد مشابه، طوطی وار این حرف ها را تکرار خواهند کرد.
باید توجه کنید که به محض اعتراض یا بدخلقی کودک که ناشی از سر رفتن حوصله یا احساس بی توجهی است، او را در آغوش بگیرید و واضحا به او محبت کنید تا با این کار محبت او به عمل شما هم افزایش پیدا کند.

images

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>