لذت وصف نشدنی

من فقط از خدا متشکرم که چه لذت عظیمی رو نصیبم کرده که اصلا نمی تونم توصیفش کنم.

دلخور بودم از دست همسرم که نگذاشت اسم دخترم رو بذارم فاطمه حسنا یا حسنیه؛ دلخور بودم که می گفت حق نام‌گذاریش با پدره نه مادر؛در حالیکه این نه ماه رو من، جون کنده بودم.

 Muslim-mom-kissing-her-angel-baby

دلخور بودم که می دیدم اصل وجودش مال پدره در حالیکه به خوبی احساس می کردم پاره‌ی تن من رو از رحمم کشیدند بیرون و الان داره جای خالی بچه م در رحمم به شدت درد می کنه. یعنی حتی رحمم به وجود دخترم طی این نه ماه عادت کرده بود.

 

اما وقتی  من رو از ریکاوری اتاق عمل آوردند تو بخش و من تو حال و هوای بیهوشی که تو سرم بود، چشمم به به بچه م افتاد، تمام دلخوری هام یادم رفت. اینقدر دلم براش صعف رفت که از ته دلم همسرم رو بخشیدم به تمام لذتی که از مادر بودنم داشت نصیبم می شد.

 

اتفاقا این وسط دلم برای همسرم هم می سوخت که نمی تونه درک کنه که من دارم چه لذتی می برم با هر بار گریه کردن دخترم و هر بار شیر دادنش.

هی قربون دست و پاهای کوچو‌لوش می رم و ذوق می کنم و هی بوش می کنم و زیر لاله گوشش رو می بوسم و هی خدا رو شکر می کنم که باز اجازه داد من مادر بشم.

به خدا، نه برای بهشتی که زیر پای مادران هستش از خدا متشکرم، نه!

من فقط از خدا متشکرم که چه لذت عظیمی رو نصیبم کرده که اصلا نمی تونم توصیفش کنم. جدی جدی معنی ایثار رو اینجا می تونم بفهمم و درک کنم.

یعنی من که این نه ماه رو بارها در بیمارستان بستری شدم از بس که حالم بد بود؛ اما به محض  دیدن کودکم، تمام دردها و مشقات بارداری م  به یه تبسم خوابالود دخترم از یادم رفت.

از ته دلم خدا رو شکر می کردم و آرزو  می کردم خدا لذت مادری رو به اونایی که هنوز طعمش رو نچشیده ن، بچشونه.

شما مردا اصلا می فهمید من چی دارم می گم؟ شما دخترا که اینقدر ازدواج رو به تاخیر می اندازید، می فهمید من دارم از چه لذت وصف نشدنی دارم حرف می زنم؟

 

کاش می فهمیدید… کاش می فهمیدید…

 

منبع : مادرستان

۱۰
شهریور ۱۳۹۲
مادربانو
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>