مدرسه امام سجاد

در این کتاب به حق هم‌نشین، حق همسایه، حق خردسال… با زبان شعر پرداخته شده است.

نویسنده: زهرا رازقی

.

با گذشت و لطف خود

بین کار و زندگی

از خطای کودکان

بگذرید و بگذرید

لحظه‌ای که بچه‌ای

می‌کند خطا، شما

پیش روی این و آن

بگذرید و بگذرید

…….

12560

رسالۀ حقوق از جمله یادگاری‌های معنوی و اخلاقی حضرت سیدالساجدین امام زین العابدین(ع) است.

این رساله که در قدیمی‌ترین کتاب‌های شیعه نیز نقل شده است، از ارزشمندترین احادیث تربیتی شمرده می‌شود. بیش‌تر انسان‌ها، اهتمام فراوانی به ارزیابی دیگران و بررسی وظایف و مسوولیت‌های آنان دارند، اما در همان حال ،از روشن‌ترین تکالیف شرعی و اخلاقی خود غفلت می‌ورزند. جوهرۀ اصلی رسالۀ حقوق بیدار کردن ما گرفتاران هواهای نفسانی و زدودن همان غبار غفلتی است که ما را از توجه به مسوولیت‌هایمان باز می‌دارد.

متاسفانه بیشتر آثارمربوط به معرفی اهل بیت به کودکان، بیان تاریخ و زندگی‎نامۀ چهارده معصوم است و در میان آثار، کمتر تالیفی است که به بیان معارف به یادگار مانده از آن بزرگواران بپردازد.

مجموعۀ مدرسۀ امام سجاد ( برای آشنایی کودکان با صحیفۀ سجادیه )، شامل پنج جلد کتاب با تصاویر رنگی مناسب کودکان گروه سنی ب و ج می‌باشد که انتشارات نشر جمال چاپ آن را انجام داده است .

اشعار این مجموعه سروده مهدی وحیدی صدر هست و کار تصویرگری را کلثوم نظری انجام دادند.

مجموعه شامل پنج جلد کتاب با نام‌های:

تو خدای بی شریکی

لحظه‌ای نشو غافل

بوسه می‌زنم بر او

مهربان و خندان باش

کودکم مواطب باش

در کتاب مهربان و خندان باش به حق هم‌نشین، حق همسایه، حق خردسال، حق بزرگسال، حق رفیق، با زبان شعر پرداخته شده است. آشنایی کودکان از سنین پایین‌تر با آموزه‌های مذهبی عمیق‌تر و موثرتر می‌باشد.

۳۰
دی ۱۳۹۱
مادربانو
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>