کار دست کودک (۱)

میتوانید چهار شاخه برای این کاردستی طراحی کنید، و هر شاخه را به یک فصل اختصاص دهید.

نویسنده: زهرا رازقی

گل لاله:

یک تکه کاغذ رنگی را سه گوش ببرید، دوطرف کار را از روتا بزنید. میتوانید پشت گل را نی زده وبه عنوان شاخه از آن استفاده کنید.DSC01225اجازه دهید همه مراحل را کودکتان انجام دهد، هر چند مرتب و دقیق نباشد.

DSC01224

——————————–

کاغذ رنگی را از پشت تا کنید و از کودکتان بخواهید تا چیزی شبیه یک سرسره روی آن بکشد. سپس بدون بازکردن کاغذ آنرا ببرد. شکل یک توت فرنگی بدست می آید. DSC01222ازکودک تان بخواهید خالهای مشکی برای توت فرنگی بگذارد. برای این کار از مداد رنگی وخرده های کاغذ می توان استفاده کرد. برای درست کردن برگ توت فرنگی به فرزندتان کمک کنید، تنطیم اندازه برگ به زیبایی کار کمک می کند.

در امثال این کاردستی کودک نا خواسته با مفهوم قرینه آشنا می شود.

—————-

کاغذ یا مقوای قهوه ای را از پشت تا کنید. تصویر یک تنه درخت با شاخه هایش را روی کاغذ رسم کنید، طوری که وقتی کاغذ را باز کردید تصویر کامل تنه درخت بدست آید.DSC01245

شما میتوانید چهار شاخه برای این کاردستی طراحی کنید، و هر شاخه را به یک فصل اختصاص دهید.

DSC01244یکی از اصول کار این است که کاردستی تا حد امکان ساده باشد. هدف در ساخت کاردستی لذت بردن کودکان است نه خسته شدن آنها. اگر کار دست کودکتان زیبا هم نشد، مهم نیست، همین قدر که او خواسته مهم است و کفایت میکند.

——————

از کوکتان بخواهید با رنگ انگشتی، آبرنگ، گواش و… تعدادی صدف را به دلخواه رنگ کند.

از این صدف ها برای تزیین دیواره گلدان، در اتاق کودک و… می توان استفاده کرد.

تعدادی صدف به شکل گل روی کاغذ بچسبانید، از برگ درختان به عنوان برگ کاردستی استفاده نمایید.

DSC01228

 

۱۰
تیر ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها کاردستی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>