نان با طعم کودک

خوب است بچه ها مراحل پخت و آماده شدن غذا را از نزدیک ببینند و حتی در کارهایی که میتوانند مشارکت کنند .

نویسنده : اعظم بانو

عکس۰۴۹۱

مشارکت در تهیه ی غذا یک بازی بسیار سازنده است .  یکی از مکان های مناسب برای بازی، آشپزخانه است. کودک با دیدن مادر در حال آشپزی و شریک شدن با او در مراحل پخت، ارزش زحمت مادر را درک می کند .

خوب است بچه ها مراحل پخت و آماده شدن غذا را از نزدیک ببینند و حتی در کارهایی که میتوانند مشارکت کنند .

برای بچه ها بسیار جالب و هیجان انگیز است که ببینند یک غذا چطور آماده میشود .

یکی از این غذاها “نان” است که در سبد غذایی روزانه همه خانواده ها موجود است ولی بچه ها نمی دانند چطور و چگونه ساخته میشود .

اگر مادری بتواند هر از گاهی با کمک و مشارکت فرزندش در خانه نان تهیه کند در کودکش لذت عمیقی ایجاد میکند , توضیح خیلی از چیزها در مورد تغذیه برایش آسانتر میشود , به جای اینکه فقط حرف بزند که نان چگونه تهیه میشود , بهتر است از نزدیک با مراحل پخت نان آشنا شود .

من با دخترم در خانه گاهی نان درست میکنیم , دخترک در تمام مراحل شریک میشود و از اینکه یه گلوله خمیر کوچک درست میکند و یک نان کوچک برای خودش تهیه میکند خیلی خوشحال مشود , منتظر می ایستد تا نانش از فر در بیاید و با لذت بخورد .

کلی در مورد آن هم سخنرانی میکند .

یکی از این نانها نان شوید و پیاز است

آب ولرم……………………………….حدود ۳۰۰ میلی لیتر

پودر مایه خمیر………………………. ½ ق چایخوری

آرد معمولی با سبوس دار……………………………………۵۰۰ گرم

نمک …………………………………….۱ ق چایخوری

شوید خشک یا تازه ……………………….۲۰۰ گرم

پیاز سرخ شده ………………………………..۵ ق غذاخوری

 

ابتدا آرد رو خوب الک کنید , بعد کاملا با مایه خمیر مخلوط کنید و سپس نمک رو اضافه کنید و دوباره خوب مخلوط کنید . سپس به این مخلوط آب اضافه کنید , آب را کم کم اضافه کنید و ورز بدهید , میزان آب در حدی باشد که خمیر فقط کمی به دست شما بچسبد , پس از این که خمیر ور بیاید , حالت چسبندگی از بین میرود . (آبی که اضافه می کنید , نه خیلی سرد و نه گرم باشد )

روی خمیر پلاستیکی بکشید و در دمای اتاق بگذارید تا دو ساعت استراحت کند .

سپس شوید و پیاز سرخ شده را (برای بچه ها حداقل با روغن کنجد سرخ کنید بهتر است , اگه هم وسعش را دارید که برای همه اهل خانه از روغن کنجد استفاده کنید ) با خمیر مخلوط کنید .

سینی فر را چرب کنید , چانه های خمیررا به هر اندازه که دوست دارید درست کنید و بعد روی سینی پهنشان کنید , به  کودکان هم اگر میتواند مقداری خمیر بدهید تا برای خودش یک گلوله درست کند و روی سینی پهن کند .

از یک ربع قبل از اینکه سینی را داخل فر بگذارید , یک کاسه آب داخل فر قرار دهید و فر را روشن کنید و روی ۱۷۵ درجه سانتیگراد تنظیم کنید .

حالا سینی را در طبقه دوم فر قرار دهید . در را بسته و تا یک ربع منتظر بمانید که خمیر ها پف کرده و سطح زیر نان برشته شود

بعد از آن ۵ دقیقه شعله بالای فر را روشن کنید تا روی نان هم برشته شود . البته توجه کنید که روی نان سریع میسوزد مواظب باشید بیشتر از این مقدار روشن نباشد , حالا به نانها نگاه کنید اگر لازم است نانهای آماده را بیرون بیاورید و اگر بعضی از آنها هنوز به حرارت روی نان احتیاج دارند بگذارید تا هنوز گرما بگیرند , البته دقت کنید نانها نسوزند

حالا بوی خوب نان فضای خانه را پر کرده , نان ها را نوش جان کنید .

نکته ها :

-  کاسه آب برای اینکه نانها خوب پف کند لازم است (در پخت کیک هم موثر است )

- خمیر مایه را از سوپر مارکتها تهیه کنید .

- نکته های مهم در مورد خمیر مایه و نان را میتوانید در این سایت ببینید

- اگر حوصله درست کردن خمیر را نداشتید میتوانید خمیر آماده را از نانواییها تهیه کنید و بعد از استراحت دادن و اضافه کردن شوید و پیاز داغ آنها را به همان شکلی که گفتیم بپزید .

- در تمامی این مراحل میتوانید با کودکتان در مورد گندم و نان و آفریننده خوب آنها سخنرانی کنید , فرزندتان هرگز فراموش نمی کند .

۱۴
بهمن ۱۳۹۱
مادربانو
دسته‌ها آموزش آشپزی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

٬

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>