پسر هلو

قصه هایی که پدربزرگ ها و مادربزرگ ها یا مادرها وپدر ها برای نوه ها وبچه هایشان می گویند

نویسنده: زهرا رازقی

قصه هایی که پدربزرگ ها و مادربزرگ ها یا مادرها وپدر ها برای نوه ها وبچه هایشان می گویند یکی از قدیمی ترین و با ارزش ترین سرچشمه های ادبیات کودکان جهان است.

کسی که نیکی میکند همیشه پاداش خیر می بیند و سزای بدی، بدی است. غرور و حسادت و دشمنی با بدی یاد میشود وخیر ونیکی و دلیری و مهربانی و صلح وآرامش مورد ستایش است. قهرمان نیک ممکن است دچار سختی شود، اما سرانجام پیروز میشود . قهرمان بد، سرانجام بد است.

آشنایی با این گونه قصه ها یکی از بهترین راه های آشنایی با فرهنگ و زندگی مردم کشورهای جهان است.

در این مجموعه که قصه های مردم ژاپن است، ۹ قصه از قصه های مردم ژاپن از مجموعه ( قصه های محبوب کودکان ژاپن) ویراسته فلورانس ساکاده انتخاب و ترجه شده است.

کتاب شامل داستان های زیر است:

لاک پشت آواز خوان، پیرمردی که درخت ها را پر شکوفه می کرد، خرچنگ ومیمون، درنا پری، بزرگترین موجود دنیا، پسر هلو، پرستوی زبان بریده، سابوروخله، چه طور میشود گربه را گول زد.
روزگاری در یکی از روستاهای ژاپن پیرمردی هیزم شکن با زن پیرش زندگی می کرد. خداوند به آنها بچه نداده بود و آنها تنها و غمگین زندگی می کردند. یک روز که پیرزن در کنار رودخانه داشت لباس می شست، هلوی بزرگی را در آب دید. آن را گرفت و به خانه برد تا بخورند. اما همین که با کاردی بزرگ خواست آن را دو نصف کند… .
کتاب حاضر، مجموعه ای است از داستان فوق و چندین داستان زیبای دیگر از سرزمین و مردم ژاپن، به همراه تصاویری ساده و زیبا.
نام کتاب : پسر هلو
گروه سنی :ج
به روایت : فلورنس ساکاره
مترجم : سیروس طاهباز
تصویرگر: یوشی سوکه کوروساکی

b928

۱۰
تیر ۱۳۹۲
مادربانو
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>