عیدی بدهید!

برویم شربت و شیرینی بخوریم و شب که همه به خانه برگشتند، رفتگر بنده ی خدا تا صبح جارو به دست بگیرد

روزهای عید و ولادت ائمه که می شود، همه جا شور و شوق به پا می شود. کوچک تر ها به دیدار بزرگ تر ها می روند و عید را تبریک می گویند و دور هم جمع می شوند.

امام-زمان

چه خوب است اگر بتوانیم از سال های ابتدایی تولد فرزندان مان، این ایام را به درستی در ذهن آنها جا بیندازیم. آن گونه که حقیقتا شایسته است.

مطمئنا به نظر شما، نیمه ی شعبان این نیست که برویم شربت و شیرینی بخوریم و شب که همه به خانه برگشتند، رفتگر بنده ی خدا تا صبح جارو به دست بگیرد و لیوان ها را از کف خیابان جمع کند. فکر می کنم خود ما هستیم که باید با رفتار درست، مبنای صحیحی در ذهن کودکان مان ترسیم کنیم.

نیمه ی شعبان، سالروز تولد امامی ست که همچنان زنده است و حاضر. هر لحظه که اراده کنیم و به محضر ایشان برویم، صدای ما را می شنوند و می توانیم با ایشان حرف بزنیم. برای درک مقام حقیقی امامت، می توانید به زیارت جامعه کبیره مراجعه نمایید.

وقتی خودمان به درک درستی از این عظمت و جایگاه رسیدیم، می توانیم متناسب با سن و سال کودک مان، بینش درستی به او بدهیم تا کم کم با مفهوم امام و امامت آشنا شود.

در اعیاد و ولادت ها، می توانیم به کودکان عیدی بدهیم. آنها را به گردش و پارک ببریم تا خاطره ی خوبی از آن روز در ذهن شان باقی بماند و در کنار این ها، برایشان از مفاهیم اعتقادی بگوییم تا به مرور در ذهنشان نقش ببندد.

ولادت امام عصر، امام حاضر و ناظر بر امور تمام مردم جهان، امام مهدی مبارک باد.

یک پاسخ برای : 1

  1. معصوم گلی گفته:

    ای پادشه خوبان داد از غم تنهایی

    دل بی تو به جان آمد وقت است که بازآیی..

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>