کدام چایی برای کودک مناسب است؟

چای بابونه آرامش روح و روان کودک را بهبود می بخشد.

نوشیدن چای یا قهوه به دلیل وجود کافئین موجب افزایش میزان انرژی و هوشیاری در طول روز می شود تمرکز انسان ها را به ویژه کودکان زیاد می کند.

گفتنی است، همین ماده اثرات مخربی بر روی رفتار و سلامت کودک دارد که از جمله این اثرات می توان به ضعیف شدن عضله ها و کم شدن تمرکز و حواس؟ نام برد.

این گزارش حاکیست؛ مصرف چای زیاد باعث کم شدن اشتهای کودک می شود و مصرف بیش از یک لیوان چای برای کودکان توصیه نمی شود چای زیاد از رشد کودکان جلوگیری می کند و آن ها را لاغر می کند. مصرف چای ساعت خواب کودک را مختل می کند و ادرار کودکان را در شب و نیمه شب بسیار زیاد می کند.

chamomile

یکی از بهترین چایی ها و نوشیدنی که برای کودکان مناسب است گل بابونه و برگ آن است که برای کودک بسیار مفید می باشد دمنوش این گیاه همراه با کمی افزودنی شیرین می تواند برای کودک بسیار مفید باشد.چایی خالص کم و بیش ضررهایی برای کودک به همراه دارد ولی چای بابونه برای کودک به عنوان دارو عمل می کند و آرامش روح و روان کودک را بهبود می بخشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>