چند بازی با کودک نوپا

هنگامی که از بی حوصلگی یا عصبانیت شما رنج می برد سریع او را به حمام ببرید.

نوشته: زهرا تشکری

آنچه در آغاز کار حائز اهمیت است کمک به کودک نوپای سخنگوست، تا بتواند احساسات منفی خود را تخلیه کند.

-         چنانچه کودک شما به یکی از وسایلش علاقه خاصی نشان می دهد به او اجازه بدهید در لحظاتی که دوست دارد وسیله مورد علاقه اس را به همراه داشته باشد. گاهی عینا رفتار شما را با ان وسیله انجام داده وبه این ترتیب شما را متوجه رفتار ناپسند تان میکند.

-         یادمان باشد ما همواره در رفتار با کودک خود عملکردهای منفی نیز خواهیم داشت که در وجود کودکمان بذر ناراحتی میک ارد. لذا گاهی باید به این بذر اجازه بدهیم تا درهمان اعوان کودکی سر از خاک بیرون آورد تا در بزرگی دچار جهش نشده و خسارات بیشتری را به بار نیاورد.

-         اگر کودک شما به آب علاقه نشان می دهد هنگامی که از بی حوصلگی یا عصبانیت شما رنج می برد سریع او را به حمام ببرید. وان یا یک لگن را پر از آب کنید، از او بخواهید هرچه محکم تر با دست به آب بزند شما نیز با او همراه شوید. یادتان باشد در تمام مدت هدفتان، که تخلیه احساسات منفی بوده، را از یاد نبرید و برای شستشو ممارست به خرج ندهید. اجازه بدهید او بداند همواره راهی برای تخلیه تمام ناراحتی ها وجود دارد.

Bath

-         می شود گاهی به کودکتان اجازه بدهید تا با گوشت کوب بدون هیچ ملاحظه ای گردو بشکند. در طی این کار دست غیر عاملش را در دست خود نگه دارید و بعد از اتمام شکستن گردوها باهم به خوردن مغز گردوها مشغول شوید و با پوستها کاردستی درست کنید . به این ترتیب شادابی حاصل از این تفریح کمی از احساسات منفی اش را خنثی می کند.

-         می شود دیواری از اتاقش را با کاغذ پوشاند وبه اواجازه بدهید تا دیوار را به سلیقه خودش رنگ کند. اگر خواست تا خودش را هم رنگ کند مانعش نشوید و بگذارید تا ته خط برود. این سرگرمی نه تنها احساسات منفی اش را تخلیه می کند بلکه به افزایش خلاقیت او نیز کمک می کند. بهتر است تا مدتی این کاغذ را به دیوار نگه دارید تا مهمانان شما هم به تماشای هنرمندی های فرزندتان بیایند. این کار به افزایش اعتماد به نفس فرزند دلبندتان کمک خواهد کرد.

۱۱
خرداد ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها بازی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>