چند فعالیت ساده برای کودک شما

وقتی بچه ها از رنگ کردن خسته شدند بازی با مداد رنگی ها را شروع کنید

ترجمه: مریم هرندی

۱. بازی با مداد رنگی

برای کودکان : ۲تا ۶ سال

 color pencil

همیشه کیفی پر از مداد رنگی همراهتان داشته باشید . وقتی بچه ها از رنگ کردن و نقاشی کشیدن خسته شدند بازی با مداد رنگی ها را شروع کنید:
از کودکتان بخواهید مداد رنگی ها را از کوچک به بزرگ مرتب کند، وقتی اینکار را انجام داد، ازاو بخواهید که برعکسش را انجام بدهد. سپس ازاو بخواهید مدادرنگی ها را بر اساس گروه رنگ ها جدا کند و دوباره مرحله قبل را روی هر یک از گروه های رنگ انجام دهد.
از کودک بخواهید یک خط بکشد و حدس بزند چند تا از مداد رنگی ها را باید دنبال هم قرار دهد که اندازه خطی شوند که کشیده است،  پس از آن مداد رنگی ها را کنار آن خط بگذارد تا ببیند حدسش تا چه حد درست بوده است!

۲. حدس بزن!
برای کودکان: ۳تا ۶ سال
این بازی نسخه ساده شده بازی “۲۰ سوالی” است. شی یا فردی را در ذهنتان انتخاب کرده  و از کودکتان بخواهید حدس بزند چیست. از همان ابتدا راهنماییش کنید. مثلا بگویید کوچیک است، اگر اشتباه حدس زد باز هم یکی یکی راهنمایی اش کنید تا بالاخره بتواند به جواب برسد.

۳.  بگرد و پیدا کن!
برای کودکان: ۳ تا ۶ سال
یک شی را داخل اطاق قایم کرده و از فرزندتان بخواهید که پیدایش کند. هر زمان که از شی دور میشود بگویید” داره سردم میشه” و زمانیکه دارد نزدیک میشود بگویید “داره گرمم میشه”. وقتی خیلی دور شد بگویید “وای چققددددرررررر سردم شده” و زمانیکه خیلی خیلی دور شده است بگویید “دارم یخ میزنم” و وقتی خیلی نزدیک  شد بگویید” دارم میسوزم!”

۴. به چی دارن فکر میکنن؟
برای کودکان: ۳ تا ۶ سال
1845_orig
عکس های مجلات و روزنامه های باطله را چیده و با بچه ها داستان های خنده داری  درباره اینکه حیوانات یا آدم های توی عکس  دارن به هم چی میگن یا به چه چیزی فکر میکنن بسازید.
۵.  بازی حافظه
برای کودکان: ۴ تا ۶ سال
از کودکتان بخواید برای ۶۰ ثانیه به کیف پولتان، به صفحه روزنامه، مجله و یا صفحه کتاب خیره شود، بعد از این مدت از او درباره آنچه دیده است سوال بپرسید . سپس میتوانید جای خود را عوض کنید.
۶.  ثبت رکوردهای خانوادگی
برای کودکان: ۳ تا ۶ سال
در ۲۰ ثانیه چند تا لی لی میتوانید بکنید، چند بار میتوانید دست بزنید؟ چند ثانیه میتوانید نفستان را نگهدارید؟ این رکوردها را برای مقایسه بین همه ی اعضای خانواده، روی کاغذ یادداشت کنید.

منبع: savvysource.com

یک پاسخ برای : 2

  1. رازقی گفته:

    منم خوشم اومد. جالب بود. بازی قشنگ . بی سر صدایی میشه.
    در کنارش بچه ها با خیلی از مفاهیم آشنا میشن.
    در مراحل پیشرفته تر میشه ازشون خواست رنگ های سرد وگرم رو جدا کنن، رنگهای اصلی رو از فرعی جدا کنن، با مداد رنگی ها اشکال هندسی درست کنن، مدادا رو از کوچک به بزرگ مرتب کنن وخیلی چیزهای دیگه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>