داستان اسباب‌بازی‌ها

اسباب‌بازی‌های از چشم افتاده ولی قابل استفاده را به کودکان نیازمند بدهید.

نویسنده: زینب سادات موسوی

در باب خرید اسباب‌بازی مناسب مطالب زیادی بیان شده است. حال می خواهیم از منظر دیگری به موضوع اسباب‌بازی‌ها بپردازیم.

pile-of-toys

۱) اسباب‌بازی ها را به دو یا سه قسمت تقسیم کنید. مقداری را دم دست بچه‌ها بگذارید و بقیه را جایی مخفی کنید. چند ماه بعد اسباب‌بازی‌های دم دست را بردارید و اسباب‌بازی‌های قدیمی پنهان شده را رونمایی کنید. خواهید دید جذابیت همان اسباب‌بازی‌های قدیمی و تکراری در نگاه بچه‌ها چند برابر زمانی‌ شده است که همین‌طور توی دست و بال‌شان رها بودند.

۲) اسباب‌بازی‌های از چشم افتاده ولی قابل استفاده را به کودکان نیازمند بدهید. شاید خیلی از ما لباس‌های کوچک شده‌ی فرزندان‌مان را به نیازمندان بدهیم ولی از بخشیدن اسباب‌بازی‌ها غافل باشیم. چرا اتاق فرزند۴ساله‌ی ما باید پر از اسباب‌بازی‌های دوران نوزادی‌اش باشد؟ اسباب بازی‌هایی که از چشم فرزند ما افتاده و فقط نقش دکوری دارند ولی می توانند شادی را به دنیای بچه‌های نیازمند هدیه کنند. اگر آمادگی و ظرفیت بخشندگی را در کودک‌تان می‌بینید حتما برای انتخاب اسباب‌بازی‌هایی که می‌خواهید ببخشید از او کمک بگیرید. گاهی وقت‌ها بچه‌ها اسباب‌هایی را انتخاب می‌کنند که شما فکرش را هم نمی‌کنید.

۲۱
اردیبهشت ۱۳۹۲
مادربانو
دیدگاه‌ها ۱ دیدگاه

یک پاسخ برای : 1

  1. زهراسادات گفته:

    خیلی فکر خوبیه.
    البته گاهی نگهشون میداری برای فرزند بعدی خودت. نه؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>