تغذیه با شیر مادر، از بیماری عفونی پیشگیری می کند

شیر مادر بهترین و قویترین عامل مستقیم در تکامل و حفاظت شیرخوار شناخته شده است.

یک متخصص کودکان گفت : تغذیه با شیر مادر ضمن تقویت سیستم ایمنی شیرخوار ،در پیشگیری از بیماریهای عفونی وآلرژی و بیماریهای مزمن نیز نقش بسیار موثر و کلیدی دارد.
 دکتر محمود راوری متخصص کودکان با بیان اینکه شیر مادر به جز اینکه به تنهایی بهترین ماده غذایی در شش ماه اول زندگی بوده و سبب رشد و نمو طبیعی و ایده آل در شیر خوار می گردد با داشتن اسید های چرب غیر اشباع با زنجیره طولانی ، عوامل تنظیم کننده سیستم ایمنی ، عوامل ضد التهابی و آنتی اکسیدان ها و… به حفاظت شیرخوار تا زمان کامل رشد تولید فاکتورهای ایمنی در بدن شیرخوار می شود گفت : از طرفی به دلیل افزایش خطر ابتلا به بیماریهای عفونی و آسیب پذیری ایمونولوژیکی در شیرخواران محروم از شیرمادر ، تا هنگامی که سیستم گوارش و ایمنی شیرخوار تکامل یابد ، شیر مادر بهترین و قویترین عامل مستقیم در تکامل و حفاظت شیرخوار شناخته شده است .
breast feeding3

وی با اشاره به اینکه تغذیه با شیر مادر می تواند به جز تامین بهترین و مناسبترین تغذیه برای شیرخوار وی را در برابر عوامل بیماری زا حفاظت نماید افزود : ضمن تقویت سیستم ایمنی شیرخوار در پیشگیری از بیماریهای عفونی و آلرژی و بیماریهای مزمن نیز نقش بسیار موثر و کلیدی دارد .

این متخصص کودکان تصریح کرد : تغذیه انحصاری با شیر مادر ضمن تقویت سیستم ایمنی با عوامل حفاظتی متعدد ایمونولوژِکی و ضد التهابی و تکامل بهتر لنقوسیت های  t  در بافت لنفوئیدی روده و افزایش حجم تیموس نسبت به شیرخواران محروم از شیر مادر همراه است .

منبع: باشگاه خبرنگاران
۲۱
اردیبهشت ۱۳۹۲
مادربانو
دسته‌ها تغذیه سلامت
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>