چند درصد هوش کودکان ارثی است؟

طیف خاصی از ژن‌های والدین بر میزان بهره هوشی فرزندان تأثیر می‌گذارند.

پژوهشگران استرالیایی با بررسی ژنتیکی ۱۸ هزار کودک دریافته‌اند که طیف خاصی از ژن‌های والدین بر میزان بهره هوشی فرزندان تأثیر می‌گذارند.

1311850585

به گزارش دانشگاه نیوز:در تحقیقات قبلی عنوان شده بود که بین ۴۰ تا ۵۰ درصد هوش کودکان وابسته به عوامل ژنتیکی مختلف است، اما مطالعه صورت گرفته توسط پژوهشگران دانشگاه کوئینزلند این میزان را بین ۲۰ تا ۴۰ درصد اعلام می کند.

در این مطالعه تأثیرات محیطی رشد بصورت کاملا جداسازی شده و تنها عوامل ژنتیکی مورد ارزیابی قرار گرفته اند.

پژوهشگران با آنالیز DNA و انجام تست هوشبهر (IQ)‌ از ۱۸ هزار کودک خردسال از چهار کشور جهان دریافته‌اند، گروه خاصی از ژن های والدین در میزان بهره هوشی کودکان تأثیر مستقیم دارند.

دکتر «بنیامین» از محققان دانشگاه کوئینزلند خاطرنشان می‌کند: نتایج بدست آمده در این پژوهش کمتر از تحقیقات قبلی است، اما نشان می دهد که هوش کودکان یک مقوله ژنتیکی بوده و در ارتباط مستقیم با DNA والدین است.

این مطالعه گسترده‌ترین تحقیقات ژنتیکی محسوب می‌شود که با استفاده از داده‌های ژنتیک و انجام تست‌های هوشبهر (IQ)‌ در جهان انجام شده و به محققان در درک بهتر ناتوانی ذهنی کودکان کمک خواهد کرد.

منبع: سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا

۱۷
فروردین ۱۳۹۲
مادربانو
دیدگاه‌ها ۱ دیدگاه
برچسب‌ها

٬

یک پاسخ برای : 1

  1. الی مامان گفته:

    بچه ی باهوش داشتن چند درصد از بچه ی خوب داشتن است ؟؟
    باهوش شدنش چقدر باید دغدغه مادرانه هایمان شود؟؟
    بین هوش و آرامش کدام اولویت بالاتری دارد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>