کیف بافتنی

این کیف میتونه یه عیدی مناسب برای عزیزان شما باشه که کمتر از یک روز از شما وقت میبره ولی ممکنه سالها در خاطر عزیزتون باقی بمونه.

نویسنده: زهرا رازقی

من برای بافتن این کیف ۴۰ تا سر انداختم، شما هم اگر مایل بودین ببافین به تعداد دونه ها و نازکی و کلفتی نختون توجه کنید.

کیف را به اندازه ای که مایلید بلند باشه ببافید،مستطیل، من جلوی کار رو شطرنجی بافتم، شما به سلیقه کسی که میخواهید براش کیف رو ببافین، توجه کنید. برای استحکام بیشتر بقیۀ کیف رو کبریتی ببافید( یا همه از زیر، یا همه از رو) به این نوع بافت، ابری هم میگن.

بهتره برای کیفتون کناره هم در نظر بگرید، برای این کار عرض مستطیل را به هم بچسبانید تا وسط کار به دست بیاید، کمی این طرف و آن طرفش را هم برای کناره در نطر گرفته، به تعدادی که اون قسمت روپر کنه سر بیندازید یا قلاب بافی کنید، بلندی کناره ها بهتره از قد کیف یکی دو سانت کوتاه تر باشه.

شما میتوانید برای کیف دکمه بگذارید یا زیب بدوزید، اگر خواستید دکمه بگذارید، جا دکمه فراموش نشود.

آستر همرنگ کیف را انتخاب کرده و از داخل به کیف بدوزید، بهتر است زیر آستر طلق بگذارید تا بهتر بایستد.

حالا نوبت بند کیف است، یا بند آن را ببافید یا از وسایل تزیینی استفاده کنید.

این کیف میتونه یه عیدی مناسب برای عزیزان شما باشه که کمتر از یک روز از شما وقت میبره ولی ممکنه سالها در خاطر عزیزتون باقی بمونه.

 

 

 

 

۲۲
اسفند ۱۳۹۱
مادربانو
دسته‌ها بافتنی
دیدگاه‌ها ۴ دیدگاه

یک پاسخ برای : 4

 1. حمیدی گفته:

  بافتنیاتون عاااااااااااااااااااااالی هستن. من طرفدار پر و پا قرص بافتنیای این سایت هستم. ادامه بدید. مخصوصا اگه می شه لباس نوزاد هم یاد بدید. می خوام برای بچه ی خواهرم ببافم.

 2. رازقی گفته:

  سلام. ممنون که مطالب رو میخومید.
  برای دوخت آستر قبل از اینکه درزها روبدوزید ، این کار رو انجام بدید، این طوری نخ کوک هم معلوم نمیشه، برای بالای کار هم بهتره از تقریبا دو سانت پایین تر آستر رو بدوزید.
  بافت شطرنجی هم کار ساده ایه.
  به اندازه ایی که میخواهید خونه های شطرنجتون باشه، مثلا ۸ یا ۱۰ تا دونه، با رنگ مثلا آبی میبافید، رنگ دیگه ای که میخواهید ازش استفاده کنید، مثلا سفید روبه نخ آبی گره میزنید و به همون تعدا ۸ یا ۱۰ تا میبافید. دیگه لازم نیست نخ رو ببرید، حالا نوبت عوض کردنه نخه، نخ آبی رو به درازای خونه سفید از پشت کار تا اولین خونه ای که قراره خونه آبی شروع بشه، میارید، باید مراقب باشید، نخ کشیده نشه، کشیدگی نخ باعث میشه که کار چروک بشه، این کار روادامه بدید تا رج تموم شه،، وقتی بلندی کار به اندازه دلخواه تون رسید حالا باید رنگ رو عوض کنید. برای این کار از اول رج با رنگ متضادش شروع به بافتن میکنید.
  نمیدونم توضیحاتم خوب بود یا نه؟ به هر حال باز هم در خدمتتم.

 3. زینب گفته:

  سلام ممنون از اشتراک این مطلب فقط یه سؤال: آستر رو دقیقا چطور می دوزیم که ظریف باشه و مشص هم نباشه. می شه دقیق توضیح بدید؟ ممنون.
  همینطور نحوه رنگ عوض کردن برای شطرنجی ها رو هم من بلد نیستم. اگه توضیح بدید ممنون میشم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>