تربیت کردن فرزند اول سخت تر است یا آخر؟

تربیت فرزندان اول می تواند آینده خانواده ها را تا حدود ۷۵% از بحران های زیادی نجات دهد.

نحوه ی تربیت کردن فرزندان اول بسیار مهم است زیرا تا حدود ۸۰ درصد سایر فرزندان خانواده هم از خواهر و برادر های بزرگتر خود الگو برداری می کنند.

kidsPainting

بررسی ها نشان می دهند؛ تربیت فرزندان در خانواده و شکل گیری شخصیت آنها متاثر از رفتار والدین است فرزندان بر اساس این که فرزندان چندم خانواده هستند رفتارهای متفاوتی از والدین می بیند که این رفتارها دلایل بسیار مشخصی دارد.

والدین همیشه می خواهند بهترین والدین باشند و این طرز تفکر برای فرزندان اولشان بیشتر است آنها اغلب تمام خواسته های فرزندانشان را با گوش دل گوش می کنند و همین امر باعث می شود تا فرزندان در نوجوانی و جوانی که خانواده ها کمتر با آنها سروکار دارند و وارد دنیای اجتماعی خودشان شده اند با کمبود عاطفه ها و میزان پایینی از احساس و عاطفه نسبت به والدینشان مواجه شوند.

والدین روی فرزندان اول خود همیشه احساس مسئولیت بیشتری دارند و نسبت به فرزندان اول خودشان بسیار حساس هستند زیرا والدین برای تربیت بچه های اول خود وقت زیادی می گذارند و معتقدند شخصیت فرزندان ارشد خانواده به خودشان شبیه تر است.

فرزندان اول خانواده در بزرگسالی نقش رئیس بودن و حکومت پیدا می کنند و اگر حمایت زیادی هم از طرف خانواده بشوند این حس در آن ها شدیدتر می شود، در صورتی که فرزندان آخر خانواده ها اغلب سعی دارند تا شیوه درست و صحیح هر چیز را به خانواده یاد دهند و دوست دارند تمام زندگی را از نو سازند و تغییر جدی در ساختار خانواده بدهند.

نکته: مطالعات نشان می دهد تربیت فرزندان اول می تواند آینده خانواده ها را تا حدود ۷۵% از بحران های زیادی نجات دهد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

۱۹
فروردین ۱۳۹۲
مادربانو
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>