بهترین زمان برای اصلاح عادات غلط در کودکان!

مکیدن انگشت در دختران شایع تر از پسران است

66
دنیوی متخصص اعصاب و روان در گفتگو با خبرنگار کلینیک باشگاه خبرنگاران گفت: مکیدن انگشت در کودکان پاسخی است که کودک  هنگام رویارویی با مسائلی از جمله : فشارهای روانی، اضطراب، مشکلات هیجانی و امنیتی از خود بروز می دهند.
 وی افزود: برای درمان در کودکان زیر ۵-۶  سال نباید عجله کرد چرا که بسیاری از اینگونه عادت ها به تدریج و با افزایش سن از بین می رود اما اگر ادامه  یافت نسبت به درمان آن اقدام نمایند.
دنیوی ادامه داد: حدود ۱۵ درصد کودکانی که از ۵ سالگی به بعد انگشت خود را می مکد دچار مشکلات عاطفی، هیجانی هستند که از جمله ی آنها می توان به مرگ والدین، ورود به  مدرسه، جدایی والدین اشاره کرد.
وی خاطر نشان کرد:  مکیدن انگشت در دختران شایع تر از پسران است و بهترین زمان برای ترک این عادت زمانی است که کودک در آرامش کامل به سر می برد.
وی در پایان گفت: در صورت ادامه پیدا کردن این عادت با مراجعه به روان پزشک و تجویز دارو می توان آن را درمان کرد.
منبع: باشگاه خبرنگاران

۲۵
فروردین ۱۳۹۲
مادربانو
دیدگاه‌ها ۱ دیدگاه

یک پاسخ برای : 1

  1. الی مامان گفته:

    چه خوب که بسیاری از این عادات خود ب خود رفع می شود … ما هم دچارش بودیم ناخن خوردن مو خوردن …هنوز نکن نکن ها در گوشمان هست
    خیلی چیز ها را وقتی ندید می گیریم و صبوری می کنیم بهتر روان تر و آسان تر حل می شود
    در مواجه با بالغین هم جواب می دهد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>