مامان، بابا لطفا دعوا نکنید!

هیچ‌گاه در مقابل و کنار کودکانتان که هستید با صدای بلند و کلمات نامهربان یک‌دیگر را خطاب نکنید

هیچ خانواده‌ای بدون اشکال نیست و یک نقصی پیش می‌آید حتی در خوشحال ترین خانواده‌ها هم مسأله‌هایی وجود دارد و بزرگترها گاهی با هم بحث می‌کنند، معمولا همه اعضای خانواده کمک می‌کنند تا زندگی برای بقیه شیرین شود مخالفت جزیی از زندگی است و با کمک محبت و فهمیدن همدیگر خانواده‌ها می‌توانند بیشتر شکایت را برطرف کنند.

hgn

زمانی که جلوی کودکان دعوا و بحث صورت می‌گیرد کودکان رفتارهای تهاجمی پیدا می‌کنند و قهر و دعوا را از بزرگترها سریعا یاد می‌گیرند.

پدر و مادرها در مقابل کودکان باید عصبانیت‌هایشان را کنترل کنند و هیچ‌گاه داد و بیداد نکند و هیچ‌گاه در جلوی کودکان نباید وسیله و شیشه‌ها را شکست، زیرا این حرکات باعث می‌شود که کودکان بهانه‌گیر شوند و سر کوچکترین و جزئی‌ترین مسائل و نیازهایشان دعوا کنند.

هیچ‌گاه در مقابل و کنار کودکانتان که هستید با صدای بلند و کلمات نامهربان یک‌دیگر را خطاب نکنید زیرا این رفتار برای کودکان آزار‌دهنده است و بخاطر فرزندانتان هیچ‌گاه در مقابل آن‌ها دعوا و بحث نکنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

۰۸
اسفند ۱۳۹۱
مادربانو
دیدگاه‌ها ۳ دیدگاه

یک پاسخ برای : 3

 1. ی گفته:

  برای من هم دعا کنین تا مامان و بابام با هم آشتی کنن کاش به جای اینکه من این مطالب رو می خوندم اونا می خوندن

 2. حمیدی گفته:

  دعوا پیش میاد بین زن و شوهر ها. ولی فکر کنم دعواهای شدید یا طولانی مدت نباید داشته باشیم جلوی اونا. چون امنیت روانی شون به خطر می افته. اونا اذیت می شن و زجر می کشن وقتی ببینن مامان باباشون دارن دعوا می کنن.
  به هر حال برای رشد یه موجود کوچولوی با احساس باید خیلی مراقبت کنیم که آسیبی بهش نرسه. البته اینکه جلوی بچه آشتی بکنن خوبه ولی بازم نظر من اینه که دعواهای خیلی جدی و سرسختانه جلوی بچه نباشه اصلا.

 3. حانیه گفته:

  یه جایی خوندم که : به هرحال برای همه پیش میاد یک دعوای کوچک ،قهر گذرا، و تندی های زن وشوهری ، و امکان پنهان کردنش از فرزند نیست … این خیلی طبیعیه دعوای زن و شوهر ولی باید دقت کنید همانطور که دعواتون جلوی فرزند اتفاق افتاده ، آشتی کردنتون هم جلوی فرزند باشه .منظور این نیست که بی خیال شد و دعواها را نادیده گرفت. نه! ولی اگر هم پیش اومد… آشتی کردن جلوی چشم فرزند میتونه گزینه خوبی بعد از اون دعوا باشه ….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>