پیامبران کوچک

بچه ها پیامبران خوبی هستند برای هدایت ما، به شرط آن که ما هم امت خوبی باشیم

نویسنده: زینب سادات موسوی

05_teaching_1024

با پسرک مشغول گردو شکستن بودیم. وسط شکستن گردوها فکرم رفت جای دیگری و من هم با فکرم رفتم. چند ثانیه بیشتر نگذشته بود که یک مرتبه برگشتم وسط پوست گردوها! جایی که رفته بودم مربوط می شد به آموزش کلمه های تازه به پسرک، کاری که خیلی دوستش می دارد و هیچ وقت برای انجام دادنش «نه» توی کار نمی آورد.

پسرک اما تمرکز کرده بود روی شکستن گردوها. برای همین وقتی بی مقدمه پرسیدم می خواهد نوشتن کلمه ی«دهان» را یادش بدهم،‌ جا خورد و بدون این که از پیشنهادم خوشحال شده باشد، گفت:« اووووم! نه! وقتی گردوها رو شکوندیم، بعد!»

گاهی وقت ها، ما با همسرمان یا با بقیه ی اطرافیان مان هم درست همین کار را می کنیم. یعنی تمام فکرهای مان را یک مرتبه در قالب یک یا چند جمله ی کوتاه، در بدترین زمان ممکن به زبان می آوریم و از پاسخ سرد و منفی و بی احساس طرف مقابل جا می خوریم. این طور وقت ها حتی زیباترین و عاشقانه ترین حرف های مان هم نادیده گرفته می شوند، چرا که موقعیت شناسی مان ضعیف بوده. ای کاش وقتی چنین اشتباهاتی می کنیم  قبل از این که به طرف مقابل برچسب به بی احساس بودن بزنیم، کمی به ریشه و عامل به وجود آمدن این بی توجهی هم بیاندیشیم.

بچه ها پیامبران خوبی هستند برای هدایت ما، به شرط آن که ما هم امت خوبی باشیم برای راهنمایی های آن ها!

 

 

۰۱
اسفند ۱۳۹۱
مادربانو
دیدگاه‌ها ۱ دیدگاه

یک پاسخ برای : 1

  1. الی مامان گفته:

    سال قبل همین روزها که امیرک را در بطنم حمل می کردم و زنی دو قلبه بودم …..
    اعتقاد داشتم پیامبرم از سوی خدا و معجزه ام امیرکی از جنس خود خدا که آنقدر عزیز بوده که از روحش در او دمیده است ….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>