خطرات پوشیدن شلوارهای جین لاغری

شلوارهای جین لاغری می‌تواند به طور جدی به عضلات و اعصاب آسیب برساند. بر اساس یک مطالعه روی زنانی که از این نوع شلوارها استفاده می‌کردند مشکلاتی مانند بی حسی پا و سخت شدن راه رفتن برای این زنان به وجود آمده بود. پزشکان معتقدند که این زنان به یک بیماری به نام ” سندروم […]

شلوارهای جین لاغری می‌تواند به طور جدی به عضلات و اعصاب آسیب برساند.
بر اساس یک مطالعه روی زنانی که از این نوع شلوارها استفاده می‌کردند مشکلاتی مانند بی حسی پا و سخت شدن راه رفتن برای این زنان به وجود آمده بود.
پزشکان معتقدند که این زنان به یک بیماری به نام ” سندروم کمپارتمان” مبتلا شده است که استفاده از شلوار جین لاغری یکی از عوامل ایجاد این بیماری است.
سندرم کمپارتمان یک وضعیت دردناک و ناشی از خونریزی یا تورم بخشی از بدن بر اثر محصور شدن عضلات است.
شرایط این بیماران، باعث می‌شود که فرد به راحتی توانایی راه رفتن و بلند شدن را نداشته باشد.
در معاینه بیمارستان  آدلاید، بر روی این بیماران، مشاهده شد که حتی پایین پاهای این بیماران به شدت متورم شده است و اگرچه افراد پاهای خود را گرم کرده بودند اما خون کافی در رگهایشان در جریان نبود و عضلات آنها ضعیف شده و در نتیجه حس‌شان را از دست داده بودند.
در واقع فشاری که بر پاها ایجاد شده بود، باعث آسیب به عضلات و اعصاب شده بود.
پزشکان گزارش دادند، تعدادی از بیماران که تنها شلوار جین تنگ می‌پوشند بی حسی ران را نیز تجربه کردند.
پریا داسجو، مشاور حرفه‌ای در جامعه خبره فیزیوتراپی و توانبخشی گفت: متاسفانه شلوار جین‌های کاغذی رتبه‌بندی نشده‌اند و باعث ماندن افراد در یک موقعیت به مدت بیش از حد طولانی و کمبود حرکت‌های معمول در طول روز شده است.
وی افزود: اگر فردی از شلوار جین لاغری و تنگ خود رنج می‌برد و احساس می‌کند این شلوار به او آسیب می‌رساند بهترین راه تعویض این شلوار با شلوارهای معمولی است.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۰۷
تیر ۱۳۹۴
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>