بهترین مادر

از طرفی هر مادری در هر شرایط و سن و سالی خوب است که تلاش کند بهترین باشد و در هر لحظه بهترین رفتار و عملکرد را داشته باشد. درست است که مادر نماد فداکاری و از خود گذشتگی است.

نویسنده: سارا عرفانی

IMG_2232

معتقدم هیچ نوشته یا متن ادبی زیبایی نمی تواند لحظه لحظه زحمات و شب بیداری ها و بد خوابی ها و خون دل خوردن ها و نگرانی های یک مادر را توصیف کند. کسی جز یک مادر نمی تواند بفهمد برای رشد و سلامت و تربیت فرزندانش چه کرده است.

و چه بهتر است که «مادر» تمام این لحظات ناب را با خداوند به اشتراک بگذارد و با او سهیم شود که هیچ فرد دیگری نمی تواند اجر زحماتش را بدهد.

از طرفی هر مادری در هر شرایط و سن و سالی خوب است که تلاش کند بهترین باشد و در هر لحظه بهترین رفتار و عملکرد را داشته باشد. درست است که مادر نماد فداکاری و از خود گذشتگی است. اما اگر به این عنوان غره شویم و از زیر بار مسئولیت های ریز و درشت تربیت فرزند شانه خالی کنیم قافیه را باخته ایم.

به دنبال بیان مصادیق نیستم.

فقط خواستم این تلنگر را به خودمان بزنیم که «برای بهترین بودن چه باید کرد؟» و تاکید دارم که بله؛ «ما باید بهترین باشیم». یک مادر، برای تربیت نسلی که به او سپرده شده باید تمام تلاشش را بکند تا بهترین باشد.

۲۰
فروردین ۱۳۹۴
مادربانو
دیدگاه‌ها ۱ دیدگاه

یک پاسخ برای : 1

  1. یک مادر گفته:

    عالی بود این مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>