کودکان دو زبانه از هفت ماهگی تفاوت های دستوری دو زبان را تشخیص می دهند

براساس نتایج تازه ترین مطالعات ، کودکانی که دو زبانه بار می آیند ، می توانند از سن هفت ماهگی تفاوت های دستوری دو زبان را تشخیص دهند.

saa
براساس تحقیقی که روز پنجشنبه در مجله انگلیسی نیچر منتشر شد ،جانت ورکر ، روانشناس دانشگاه بریتیش کلمبیا ، در شهر ونکوور کانادا که یکی از پژوهشگران این مطالعه است ، می گوید کودکان از هفت ماهگی در مورد تفاوت های بین دو زبان حساس هستند و از آنها به عنوان معیاری برای تشخیص آن استفاده می کنند.
پژوهش های قبلی این روانشناس به همراه ژودی گروُن ، زبانشناس دانشگاه پاریس-دکارت ، نشان می داد که کودکان بسیار کم سن ، بسامد ( فراوانی ) واژگانی را در زبان استفاده می کنند تا اهمیت آنها را تعیین کنند.
ژودی گرون می گوید به عنوان مثال ، حرف تعریف «the» در انگلیسی (le, la یا les در زبان فرانسه) و کلمه « با » (with در انگلیسی یا avec در زبان فرانسه) بسیار بیشتر از دیگر واژگان تکرار می شوند. به طور خلاصه می توان گفت کودکان اساسا با شمارش ، یک زبان را یاد می گیرند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بوستون ، این زبانشناس که در این پژوهش جدید نیز شرکت داشت ، ادامه داد ، اما کودکانی که دو زبانه بار می آیند ، به بیش از این نیاز دارند و راهبردهای جدیدی را توسعه می دهند که کودکان تک زبانه لزوما نیازی به آن ندارند.
جانت ورکر می گوید اگر شما در منزل به دو زبان صحبت می کنید ، اصلا نگران نباشید ، کودک شما به خوبی و البته به طور شگفت انگیزی می تواند تمایزهای دو زبان را حفظ کند.
این تحقیق در کنفرانس سالانه انجمن آمریکایی پیشرفت علم در بوستون (مرکز ایالت ماساچوست ، در شمال شرقی آمریکا) ارائه شد. این کنفرانس از چهاردهم تا هجدهم فوریه در شهر بوستون برگزار می شود.
براساس این تحقیق ، کودکانی که در محیطی دو زبانه پرورش می یابند ، همچنین برای تمایز بین دو زبان ، از لحن و طول پاسخ ها استفاده می کنند ؛ مانند زبان انگلیسی و ژاپنی که در آنها ترتیب واژگان معکوس است.

منبع: واحد مرکزی خبر

۲۷
بهمن ۱۳۹۱
مادربانو
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه
برچسب‌ها

٬

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>