ایام خانه تکانی را با مصرف این مواد به سلامتی بگذرانید

دکتر هنرور، متخصص تغذیه  اظهار داشت: خوراکی‌ها در رفع گرفتگی صدا بی تاثیر هستند، ولی دما نقش مهمی را در این امر دارد. برای بهبود گرفتگی صدا بهتر است از مواد ولرم استفاده شود و از موادی نظیر آب گوجه فرنگی و آب پرتقال که دارای خواص اسیدی بوده بپرهیزند. وی ادامه داد:‌ دم نوش‌های […]

دکتر هنرور، متخصص تغذیه  اظهار داشت:
خوراکی‌ها در رفع گرفتگی صدا بی تاثیر هستند، ولی دما نقش مهمی را در این امر دارد.
برای بهبود گرفتگی صدا بهتر است از مواد ولرم استفاده شود و از موادی نظیر آب گوجه فرنگی و آب پرتقال که دارای خواص اسیدی بوده بپرهیزند.
وی ادامه داد:‌ دم نوش‌های طبیعی چون چای سبز که با کاهش التهاب تارهای صوتی همراه‌اند، نیز برای بهبود گرفتگی صدا مناسب‌اند از جمله مواد ضد التهابی می‌توان به هسته به و رازیانه اشاره کرد.
این متخصص تغذیه با اشاره به اینکه ایام خانه تکانی نزدیک است، افزود: در این ایام بهتر است از موادی که دارای آب کمتری می‌باشند، چون میوه‌های خشک، لبنیات، گوشت‌های کم چرب و سبزیجات استفاده شود. مواد مذکور در کاهش عارضه ناشی از آلودگی که ممکن است وارد سیستم تنفسی افراد شده و سیستم ایمنی آنها را تضعیف کند، بسیار موثر است.
گفتنی است، افراد باید ۳ تا ۵ واحد میوه و سبزی را در طول روز داشته باشند و در صورت نداشتن بیماری‌های کلیوی و فشار خون از مصرف آب غافل نشوند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۰۴
اسفند ۱۳۹۳
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>