این نوع شوینده را به جای صابون استفاده کنید

مسعود داودی متخصص پوست و مو گفت: بهترین شوینده‌ها برای پوست با توجه به جنس پوست متفاوت است برای پوست‌های خشک از صابون ملایم،معمولی، صابون معمولی  و برای پوست‌های چرب از صابون مخصوص این نوع پوست باید استفاده کرد. وی افزود: در صورتیکه فرد به حساسیت و اگزمای پوستی مبتلا شده باشد باید از شوینده‌هایی […]

مسعود داودی متخصص پوست و مو گفت: بهترین شوینده‌ها برای پوست با توجه به جنس پوست متفاوت است برای پوست‌های خشک از صابون ملایم،معمولی، صابون معمولی  و برای پوست‌های چرب از صابون مخصوص این نوع پوست باید استفاده کرد.
وی افزود: در صورتیکه فرد به حساسیت و اگزمای پوستی مبتلا شده باشد باید از شوینده‌هایی که تحریک پوستی کمتری برای فرد ایجاد می‌کند، استفاده کرد.
این متخصص پوست ومو با اشاره به شوینده مناسب‌تر برای پوست‌های مبتلا به اگزما و حساسیت عنوان کرد: پن، شوینده مناسب‌تری نسبت به صابون برای پوست‌های مبتلا به حساسیت و اگزما شناخته می‌شود همچنین برای بیماری‌های خاص پوستی مانند آکنه از صابون‌های آن بیماری استفاده می‌شود.
داوودی تصریح کرد: مبتلایان به آکنه پوستی، صابون‌های ضد آکنه و ضد میکروب برای تمیزی پوست خود به کار ببرند. همچنین برای پوست خود تردید دارند، بهتر است از پن‌ها و شوینده‌های غیر صابونی مصرف کنند.
وی با اشاره به استفاده از آب به عنوان بر طرف کردن آلودگی بیان کرد: بسته به نوع آلودگی می‌توان از آب برای بر طرف کردن آلودگی استفاده نمود به عنوان مثال برای آلودگی‌های رشته پزشکی که میکروبی هستند استفاده از صابون‌ها و مواد ضد عفونی کننده لازم است.
این متخصص پوست و مو خاطر نشان کرد: در صورتیکه آلودگی پوست بر اثر چربی به وجود نیامده باشد می‌توان با آب آلودگی را برطرف کرد و بهترین شوینده برای پوست خشک آب معمولی است.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۲۰
بهمن ۱۳۹۴
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>