اگزما را به راحتی در خانه درمان کنید

پرویز طوسی، متخصص پوست گفت: اگزما یک نوع پاسخ التهابی به شکل‌های مختلف روی پوست است. گاهی این بیماری به صورت تاول‌های ریز خارش‌دار و گاهی به تاول‌های ضخیم با شدت خارش بیشتر روی پوست ظاهر می‌شود. مشاهده‌ی این بیماری در بزرگسالان به دو صورت خارجی و زمینه‌ای دیده می‌شود، چون حساسیت این نوع بیماری […]

پرویز طوسی، متخصص پوست گفت: اگزما یک نوع پاسخ التهابی به شکل‌های مختلف روی پوست است. گاهی این بیماری به صورت تاول‌های ریز خارش‌دار و گاهی به تاول‌های ضخیم با شدت خارش بیشتر روی پوست ظاهر می‌شود. مشاهده‌ی این بیماری در بزرگسالان به دو صورت خارجی و زمینه‌ای دیده می‌شود، چون حساسیت این نوع بیماری به ماده‌ی خارجی مانند انواع شوینده‌ها و یا وسایل زیستی بستگی دارد.
وی افزود: بیماری اگزما به دو صورت زمینه‌ای و ارثی در نوزادان وجود دارد.این بیماری در شیرخواران بر روی گونه‌ها و دست و پای آنها دیده می‌شود.
دکتر پرویز طوسی خاطر نشان کرد: نوع دیگری از بیماری اگزما سبوریک نام دارد، این نوع بیماری از سن بلوغ شیوع پیدا می‌کند و یا با استفاده از مواد خارجی ظاهر می‌شود. بیماری سبوریک در سنین مختلف هم دیده می‌شود.
وی در پایان اظهار داشت: برای جلوگیری از ابتلا به بیماری اگزما در منزل می‌توان از دستکش‌های نخی و یا پماد‌های که پزشک مورد نظر تجویز کرده استفاده کرد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

۲۰
بهمن ۱۳۹۴
مادربانو
دسته‌ها مطالب خواندنی
دیدگاه‌ها بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>